Poslední natáčecí den Jana Mansfelda: Jak skončí Jakub v Ulici?

Márovi začíná docházet trpělivost. Přestože Karla podala na Jakuba trestní oznámení před více než týdnem, podle Máry se pořád nic neděje. Rozhodne se proto vzít spravedlnost do vlastních rukou a s Jakubem si to vyřídit po svém. Co mu provede? A co mu kvůli tomu začne hrozit?

Mára (Kryštof Rímský) začíná mít pochybnosti, že se někdy dočká spravedlnosti a že bude od Jakuba (Jan Mansfeld) konečně pokoj. Když se od Karly (Markéta Stehlíková) dozvěděl, že se Jakub nejspíš chystal unést Vojtu (Felix Šrámek), na místě by ho zabil, kdyby se mu dostal do rukou. Trochu ho uklidnily informace, že Karla podala na Jakuba trestní oznámení a že má jeho rodina přidělenou policejní ochranu. Myslel si, že Jakub skončí co nejdříve ve vazbě, že policisté začnou jejich případ aktivně vyšetřovat, ale nyní má pocit, že se pořád nic neděje. Nikdo od policie se jim dosud neozval, takže to z jeho pohledu vypadá, že se policisté nyní snaží zamést celou kauzu pod koberec a že Jakub nakonec beztrestně vyvázne. S něčím takovým se ale nehodlá smířit.

​Když nekoná policie, pustí se do akce samotný Mára. Chce se Jakubovi pomstít nejen za to, jak manipuloval jeho rodinou a ohrožoval ji, ale i za parohy, které mu nasadil, že z něj dělal blbce a smál se mu při tom do obličeje. Mára je prostě odhodlaný vyřídit si s Jakubem účty, aby mu dal za vyučenou, ať to stojí, co to stojí. Vře to v něm tak, že mu je jedno, co s ním pak bude, jaký dopad bude mít jeho čin na všechny ostatní. Hlavní je, že se Jakubovi pomstí takovým způsobem, že ten na to do smrti nezapomene. Navíc není sám, kdo chce dát Jakubovi za vyučenou, což se mu hodí. Již brzy proto zorganizuje tajnou akci za hranou zákona – Jakubův únos a odvoz na opuštěné místo, kde je už připraven vykopaný hrob…

​Natáčení Jakubova únosu, bylo naplánováno na poslední natáčecí den Jana Mansfelda na Ulici a zároveň na den, kdy Honza oslavil své 32. narozeniny: „Když jsem se dozvěděl, že na své narozeniny skončím v hrobě jako Jakub Štěpánek, přišlo mi to vlastně jako ideální rozloučení s touto postavou,“ a dodává „Jakub Štěpánek je psychopat a u diváků vyvolával velké emoce. Reakce byly veskrze pozitivní, diváci chválili, jak uvěřitelně jsem Jakuba hrál, ale občas bohužel došlo i na slovní útoky mířené přímo proti mě. Jelikož se snažím na všechny zprávy odepisovat, většinou se mi podařilo dovysvětlit, že Jakuba jen hraju.

Související videa

Jan Mansfeld
Jan Mansfeld

​Pak většinou přišla i omluva a za to jsem byl rád.“ Honza prozradil, jak se plánuje s posledním natáčecím dnem v Ulici rozloučit, a jestli chystá alespoň malou oslavu narozenin: „Dalo by se říct, že jsem právě teď vstal z mrtvých. A necítím se úplně nejlépe, možná na mě něco leze. Takže dneska si zřejmě dám jen jednoho zdravotního a půjdu spát. Narozeniny oslavíme později.“

Galerie

Celé díly Ulice najdete na VoyoSledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:25 na Nově!

Související videa

Markéta Stehlíková
Markéta Stehlíková

Související videa

Kryštof Rímský
Kryštof Rímský

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady