PŘED a PO: Jakub Krause roste před očima! Jak vypadal představitel Šimona v Ulici před 9 lety?

Od návratu do seriálu Ulice toho Šimon zažil více, než by možná chtěl. Vytržení z domácího prostředí v Berlíně, mámina nemoc, pravda o dědově odsouzení a drsná šikana ze strany dvou starších spolužáků. Málokterý kluk v jeho věku by tohle zvládl podobně jako on. Herecky naloženo má díky tomu i představitel Šimona Jakub Krause.

Jakub Krause se tak musí znovu poprat s nelehkým osudem své postavy. Pokaždé, když se začne v seriálu odvíjet příběh Gábiny, nemají ona a Šimon na růžích ustláno, byť to u nich zpočátku vypadá na idylku. Zatímco Aneta Krejčíková má herecké vzdělání, Jakub Krause se musí spoléhat na pokyny režiséra, Anetinu pomoc na place a zejména na svůj talent. Bratr Adélky Krauseové, představitelky Mirinky Hejlové, se v Ulici coby Šíma poprvé objevil, když mu byly čtyři roky, v roce 2013. Tehdy se znovu naplno rozehrál Gábinin příběh, jehož součástí je i Šimon.

Galerie

Akční natáčení

Roztomilého, šikovného, modrookého, blonďatého klučinu si diváci okamžitě zamilovali. Chválili si ho i herci a režiséři pro jeho naprostou přirozenost před kamerami. Malého Kubíka nerozhodilo dokonce ani to, když mu přímo při natáčení vypadl první zoubek. V roli Šimona se již musel poprat s únosem, náročnými emotivními scénami i akčním natáčením, když ho hasiči sundávali z vysokého stromu u školy. V Ulici jsme ho viděli vyrůstat, byť s drobnými přestávkami. Ta poslední byla zapříčiněna pauzou Anety Krejčíkové, která se stala dvojnásobnou maminkou. Když se Jakub po tři a půl roce znovu objevil v ateliérech, všechny překvapilo, jak vyrostl. Z malého klučiny se stal rovnocenný parťák dospělých, který vedle natáčení zvládá i školu. V seriálu Ulice se nyní naplno rozehrává téma šikany. A obětí je právě Šimon.

Roman (Stanislav Havrda) a Viktor (Martin Chmelík) si myslí, že jsou mazáci, kteří si můžou ve škole už leccos dovolit. Dělá jim dobře obdiv vrstevníků i vynucený respekt mladších spolužáků. Trnem v oku jim byl od začátku Šimon (Jakub Krause), jenž se k nim nechoval podle nich dostatečně uctivě. A tak se rozhodli, že ho naučí poslušnosti. Začalo to žertíky na hraně, kterými se kluci náramně bavili a kterými Šimona zesměšňovali a ponižovali před ostatními ve škole. Jakmile jim ale Šimon oplatil stejnou mincí a vystřelil si z nich před spolužáky, kluci přitvrdili.

Celé díly Ulice najdete na VoyoSledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:25 na Nově!

Související videa

Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková

Související videa

Jakub Krause
Jakub Krause

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady