Vítěz deváté řady Tváře Václav Kopta: Co jste o něm určitě netušili?

Absolutním vítězem deváté řady show Tvoje tvář má známý hlas se stal Václav Kopta, který svými neuvěřitelnými výkony šokoval a ohromil nejen porotu, ale i diváky. Každý si ho pamatuje jako hezouna Radka Převrátila z legendárního filmu Sněženky a machři, ale co se v jeho životě odehrálo dál, to už mnoho lidí netuší. Kdo je tedy Václav Kopta?

Václav Kopta ovládl Tvář! Stal se totiž absolutním vítězem deváté řady. Ačkoliv všichni dodnes používají hlášky, které pronesl ve Sněženkách a machrech, dlouhá léta o něm nikdo nevěděl. Do povědomí se znovu dostal pokračováním oblíbeného filmu s názvem Sněženky a machři po 25 letech, díky kterému mu začaly chodit nové pracovní nabídky. 

Ve Tváři ukázal, že nemá jen skvělý smysl pro humor, ale že se dokáže popasovat s jakoukoliv proměnou. Mladší kolegy zkrátka zvládne strčit do kapsy. Svým ztvárněním Eltona Johna, při kterém se sám doprovodil na piano, potvrdil, že je také neuvěřitelně talentovaný muzikant. A právě tento hudební nástroj ho provází celým životem. „Na piano hrál už můj táta a já mu koukal přes rameno,“ říká Kopta s tím, že ačkoliv se jako malý nenaučil základy hudební teorie a noty, jeho urputnost ho dovedla tak daleko, že se léta jako muzikant živil.  

Jaké byly jeho začátky?

Za klavírem mohli diváci Koptu vídat také v novácké talk show Mr. GS, ve které se o zábavu starali Michal Suchánek a Richard Genzer. Václav se moderátorům postaral o hudební doprovod. Režisérem byl Ondřej Sokol. Když se ho Václav zeptal, zda má něco hrát, dostalo se mu jednoznačné odpovědi: „Ano, Vašku, pokud něco umíš.“ Tak to podle Kopty chodilo v zákulisí oblíbeného pořadu. Přání Vaška, ať Ondřej nechá svůj břitký humor alespoň při natáčení Tváře doma, se mu bohužel (bohudík) nevyplnilo.

Co prozradil na své kolegy? Zjistíte v tomto videu:

Zdroj: TV Nova

​Diváci Novy mohli Václava vidět v celé řadě seriálů. A to v epizodních i hlavních rolích. Pamatovat si ho můžou například coby sympatického školníka ze seriálu Gympl, Rudolfa Hložánka z Ulice, zkorumpovaného starostu v seriálu Co jste hasiči či jako autobusáka v seriálu Okresní přebor. A u autobusu zůstal také v době pandemie!

Co na Vaška prozradili kolegové z oblíbeného seriálu Co jste hasiči?

​Stát se řidičem autobusu byl Vaškův dětský sen. A zavřená divadla a zrušená představení k jeho splnění vedla. Rozhodl se totiž sen proměnit v realitu a prošel veškerými zkouškami, aby následně mohl zasednout za volant a stát se řidičem autobusu pražské MHD. Teď už by ale raději zůstal v showbyznysu. „Ona to není legrace. Ale myslím si, že svůj účel to splnilo a ten dětský sen se mi splnil,“ vysvětluje Kopta.

 Na vyjádření k řízení autobusu se podívejte zde:

V životě Václava jsou důležité zejména tři ženy. Jeho manželka Simona a dvě krásné dcery Františka a Jana. Právě Jana pomáhala tatínkovi i v soutěži Tvoje tvář má známý hlas, kde ho doprovodila hned u dvou písní. A to coby Dara Rolins a Jana Malknechtová. Právě písnička Motýl, kterou si s Vaškem společně zazpívali, má v jejich životě větší význam, než by se mohlo zdát. Jana Koptová totiž začala zpívat v divadle Semafor, které zmíněnou písničku zpopularizovalo. Jednoho dne není hlídání, vezmete dítě do práce, jiskra přeskočí a je z něj Malknechtová,“ říká Václav s poukazem na to, že kdyby Janu divadlo Semafor tak neohromilo, možná by se nikdy zpěvu nevěnovala. 

 Na rozhovor s Koptou a jeho dcerou Janou se podívejte zde:

​Skvělé výkony dostaly Václava až na vrchol. Výhru 150 tisíc korun tak mohl předat mladému talentovanému muzikantovi s těžkým osudem. Na rozdíl od některých svých kolegů si ovšem Václav neužije ani zaslouženou dovolenou. Po konci Tváře totiž hned naskakuje do dalších pracovních projektů.

Unikl vám některý z dílů Tvojí tváře? Všechny epizody si můžete pustit na Voyo. Na Nova Plus pak najdete ukázky a bonusy. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Články k pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady