Martinova cesta do finále Survivor: Čím na sebe nejvíc upozornil?

„Motivací, proč jsem se do téhle soutěže přihlásil, byly i peníze. Protože peníze jsou až na prvním místě. Tou další bylo zažít dobrodružství,“ představil se divákům pětačtyřicetiletý technik ze Slovenska Martin, který si stojí za tím, že zkušenosti jsou víc než vyrýsované břicho.

Pro Martina je účast v Survivoru celoživotní úspěch a vrchol života. Do reality show nastupoval s tím, že by chtěl být ve svém týmu hlavně nápomocný ostatním. Což dokázal už první den na ostrově, kdy se při stavbě přístřešku označil za mozek týmu: „Sociální hra nemusí znamenat jen aliance, ale hlavně, že pomáhám lidem a vycházím jim vstříc.“

Silné stránky

Empatie a slušnost. To jsou slova, která byla pro Martina základem jeho působení v Survivoru. „Mojí silnou stránkou by mělo být, že se s nikým zbytečně nerozhádám. Na někoho nebudu útočit a do někoho se opírat. Právě že opačně. Hlavně se považuji za jednoho z nejtišších hráčů,“ popisuje své vlastnosti Martin. 

Nehostinné podmínky 

„Déšť a špína? Tak trochu zapršelo, no a co,“ popisuje Martin, jakým způsobem se popasoval s nepohodlím ostrova, které úsměvně popsal jako procházku růžovou zahradou. Sparťan Martin se před účastí v soutěži chodil otužovat. Diskomfort na ostrově pro něj tedy nic neznamenal. Oproti ostatním účastníkům ho bral s úsměvem a pocitem výzvy: „Je to obrovská zkušenost sáhnout si na hranici svých sil. Tohle nezažívám ani v tréninku.“ 

Individuální imunita 

Za jeden z největších úspěchů v soutěži považuje získání první individuální imunity, která ho zachránila před jistým odchodem domů. Ani to, že se mu povedlo přehrát ostatní členy kmene Rebelů, nepřesvědčilo druhý tým Hrdinů o tom, že jde o silného hráče. Na jeho konto se vyjádřila Kateřina, která právě po prvním souboji usoudila, že získání individuální imunity nejspíše nebude o fyzických předpokladech, ale o štěstí. „Martin má teď na nás při soubojích zvláštní průpovídky a dává nám najevo, že se cítí být silnějším hráčem, než jsme my.“ Na to Martin reagoval, že Survivor je hra pro lidi, jako je on. Kteří jsou motivovaní, silní v hlavě a znají svůj cíl. A právě průpovídkami k Hrdinům se Martin mezi ostatními hráči moc dobře nezapsal: „Celebrity, které byly osloveny, aby si to vyzkoušely, neví, do čeho jdou. Survivor je pro lidi, jako jsem já. Kteří do toho jdou srdcem.“ A právě do zmiňovaných celebrit se Martin v průběhu hry opřel ještě několikrát.  

​​Aliance

„Na začátku jsem se přidal k početnější alianci, kterou vedl Jiří,“ popisuje Martin. „V sociální hře jsem nebyl moc dobrý,“ vzpomíná na odchod z této aliance a rozhovor s Johankou, které se musel k jejich zradě přiznat. „Když jsem viděl, že se Jiřího aliance rozpadá, přidal jsem se prostě k té druhé.“ A právě tehdy se Martin nazval „dvojitým agentem.“ Moc dobře si uvědomoval, že hraje nečistou hru, ale hájil se tím, že ti, co to mají vědět, to ví. A ti, co to neví, znamenají, že tu hru hraje dobře. 

Vztahy

Ačkoliv Martin svým odchodem z aliance Jiřího zradil, po jeho dobrovolném opuštění ostrova opakoval, že byl jediný, kdo se ho zastával. „Já jsem Jiřího ochraňoval, když se zbláznil. Byl jsem jediný, kdo se za něj postavil,“ vzpomíná na svoji řeč na kmenové radě, kdy ho označil za velmi dobrého hráče, který jen špatně prezentoval své názory. Po dobu hry se střídalo, s kým  si byl nejblíže. Na začátku to byl Kristian, potom Adam, kterého považoval za nejférovějšího hráče. „V průběhu soutěže jsem se i něco naučil. A to je můj přístup k ženám,“ říká Martin. Členky kmene Rebelů se ho rozhodly poučit ohledně empatie vůči opačnému pohlaví. „Dávaly mi rady, jak sbalit ženu,“ vzpomíná Martin. 

​Po sloučení

Po tom, co se spojily zbytky kmenů, si Martin stále stál za tím, že je členem původní aliance a že bude fungovat jen s původními Rebely. Všechny bývalé Hrdiny se pokusí poslat ze hry ven. „Pokud vypadnu a dostanu se do finálové poroty, budu volit jen Rebela. Ti mi maličko přirostli k srdci. Ale jen maličko, protože mi tu opravdu nikdo k srdci nepřirostl.“ Více se dozvíte ve videu výše. 

Survivor podle Martina

„Vítěz by měl být mentálně na vyšší úrovni než všichni ostatní. Měl by mít vůli a být odolný. Jestli by měl být slušný a empatický, to nedokážu říct. Myslím, že základem je mentální odolnost,“ uvedl Martin. A dodal: „Měl bych to být já. Jsem mentálně nejsilnější!“  

Survivor 2023

Finále drsné reality show Survivor se blíží! Sledujte ho ve čtvrtek 18. května od 21:35 na Nově. Nebo o den dříve na Voyo.

Pokud vás ale zajímá, co se řeší na sociálních sítích okolo show Survivor 2023, tak sledujte pořad Highlights s Evou Hronkovou nebo pořad Na ostro(v) s Tomášem Zástěrou.

Novou sérii reality show Survivor (Austrálie), kde se bojuje o 500 tisíc australských dolarů a titul pátého australského Survivora, sledujte od 10. 5. 2023 na Voyo. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady