Tomáš má předchozí řady Survivora nakoukané: Co je podle něj nejdůležitější?

Extrémní a nepohodlné situace. O tom Survivor je. Pro trenéra skateboardingu Tomáše to ale nebude žádnou novinkou, protože má sám rád extrémismus. Přesto bere účast v soutěži jako jednu velkou zkoušku, kterou se chce přesvědčit, jestli zkušenosti, které ze života má jsou dostatečné.

Čeho se profesionální trenér skateboardingu a dvojník herce nejvíce obává? A jakou taktikou se bude na ostrově řídit?

V čem si myslíš, že by ti tvá profese mohla být v soutěži Survivor nápomocná?  

Mám asi tu výhodu, že má práce je zároveň i mou vášní. Svou práci miluji, stejně tak i tanec, běh, dá se říci, že veškerý pohyb. A i kdyby mi dnes někdo dal na účet dvě miliardy korun, tak stejně budu dál trénovat, protože to je práce, která mě naplňuje.  

Survivor je nejextrémnější světovou reality show. Podmínky v ní asi nebudou takové, na které jsi zvyklý jako trenér.  

To ani neočekávám. Já už jsem se ale během svého života do určitých extrémních situací také dostal, i když asi vždy záleží na úhlu pohledu. Svou účast v Survivoru beru spíše jako zkoušku, zda to, čím jsem si v životě musel projít, a ty zkušenosti, které jsem si z toho vzal, budou dostatečné. Zkrátka si chci ověřit, že to zvládnu tak, jak si myslím.  

FOTO:  TV Nova

Je něco, co už teď vzbuzuje tvé obavy?  

Samozřejmě že jsou věci, kterým bych se rád vyhnul, ale i ty, kterým chci jít naopak naproti. Jistěže bych rád našel hned první den symbol skryté imunity. Naopak určitě nechci jít do duelu hned na první kmenové radě. Zároveň se ale trochu bojím i sám sebe. Já i celkově v životě mám největší strach právě sám ze sebe. Bojím se, aby se na ostrově neprojevilo nějaké mé špatné já, které je zakopané někde hluboko uvnitř. Já jsem v životě ušel nějakou cestu a nasměroval jsem ho správným směrem. To své špatné já jsem někde zavřel a zamknul a doufám, že ho tam držím v klidu. Jsem zvědavý, jestli se to teď, při těch vyhrocených podmínkách, nějak neprojeví a ono nevyleze ven. Tak asi toho se bojím.  

Prozradíš, čeho konkrétně se to týkalo?  

Týkalo se to asi úplně všeho. Já mám sklony k extrémismu. Tím nemyslím extrémismus politický, ale spíše to, že když nějaké věci dělám, tak je dělám na maximum. Může to být dobrá i špatná věc, a jakmile se pro něco nadchnu, tak to budu dělat pořád. V životě jsem měl různé fáze a období a vždycky jsem do nich dal maximum, což mě pak samozřejmě sejmulo, protože cokoli dělat tímto způsobem je zkrátka špatně. A já jsem si uvědomil, že nejlepší je vše udržovat v rovnováze, ať už se to týkalo rodiny, vztahu, či dalších aspektů života. A momentálně se mám úplně nejlépe, jak jsem se kdy v životě měl. 

​​Z té rovnováhy teď ale budeš přímo vhozen do situace, která je hodně vzdálena nějakému komfortu. Budeš mít hlad, bude ti zima. Jak myslíš, že budeš v takových situacích reagovat? 

Já jsem právě té své rovnováhy dosáhl tím, že jsem neustále z komfortní zóny vystupoval. Občas mi to bylo opravdu hodně nepříjemné a ty situace byly těžké. Například jsem tři dny hladověl, bylo to těžké, protože já jídlo miluji, ale zvládl jsem to a uvědomil jsem si díky tomu, že v nutném případě bez jídla dokážu být. Proto se toho tolik nebojím. Toho, že mi na ostrově bude zima, budu tam muset být v dešti, se také příliš nebojím, protože i těmto podmínkám se vystavuji dobrovolně. Hodně se otužuji, v zimě například chodím ven do sněhu. Spíše se bojím toho, co si člověk nemůže natrénovat, a tím myslím hlavně tu sociální hru. Já jsem hodně společenský člověk a je mi jasné, že dříve nebo později budu muset vyhodit ze hry někoho, koho budu mít rád. A budu to muset udělat tak, aby to vypadalo, že mu tím neubližuji. 

Jaká bude podle tebe tvá pozice v rámci týmu? Budeš lídr, nebo se plánuješ držet spíše v pozadí a být pozorovatelem? 

Na to je teď strašně těžké odpovědět. V této soutěži jde o to, nebýt až tolik na očích. Já mám tuto soutěž hodně napozorovanou a vím, že bude nejdůležitější udržet i v tomto ten správný balanc. Takže nebýt moc vidět, ale ani málo. Nemluvit příliš, ale také nebýt úplně zticha. Ve výzvách nebýt ani moc dobrý, ale ani moc slabý. Takže teď je hrozně těžké na toto nějak konkrétně odpovědět. Jdu do té soutěže s tím, že se nebudu příliš v něčem angažovat, ale pokud by mě ostatní za kapitána zvolili, tak to samozřejmě přijmu. Pokud bych v té roli ale zklamal, tak bych určitě tu svou chybu přiznal a dal bych šanci někomu jinému. V tomhle své ego umím kontrolovat.   

Nejdrsnější reality show Survivor začne na Voyo již ve středu 25. ledna, o týden později na TV Nova.

Další informace najdete na nova.cz.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady