Survivor 2023 začíná! Vše o soutěžících a pravidlech exkluzivně na nova.cz

Výskoky soutěžících z vrtulníku přímo do oceánu uvidí diváci prvního dílu nové řady drsné reality show Survivor Česko & Slovensko již 25. ledna na Voyo nebo 1. února na TV Nova. Televizní diváci se na ostrovany mohou těšit vždy ve středu a ve čtvrtek od 21:35 hodin.

Survivor 2023 přinese nečekané zvraty i náročnější podmínky pro soutěžící, připomínající přežití na pustém ostrově. Budou si muset poradit se stavbou přístřešku holýma rukama, rozděláváním ohně pomocí křesadla, hladem, steskem po domově a pohodlí a hlavně se svými soupeři a jejich taktikou. Zvítězí nakonec jejich schopnost umět říct správná slova ve správný čas a udržet si hráče na své straně? Bude jejich strategií lest a vypočítavost, nebo férová hra? Nebo si vystačí s fyzickou silou?

SURVIVOR 2023

Proti sobě se v nové řadě opět postaví dva kmeny. Hrdinové a Rebelové. Známé i nové tváře zažijí hlad, bolest, výzvy, nečekané zvraty – to všechno bude muset zdolat nový nositel titulu Survivor Česko & Slovensko.

VÝHRA

Vítěz může být jen jeden. Ten, kdo přežije nástrahy ostrova a ovládne sociální hru, získá finanční výhru 2 500 000 Kč a titul Survivor 2023. 

SOUTĚŽÍCÍ

„Survivor je rozhodně srdcovka pro všechny dobrodruhy. Jelikož se pravděpodobně většina z nás nikdy neocitla v takto drsných podmínkách, jsem zvědavá, jak se naši soutěžící projeví. Tento rok se můžete určitě těšit na opravdu zajímavé a rozdílné charaktery, kteří se nebojí říct, co si myslí o ostatních, hrát taktickou hru nebo třeba sníst na ostrově i kdejaký hmyz. Osobně sázím na to, že díky nim bude nová sezóna plná překvapení a emocí a jen těžko se dá vybrat jen jediný favorit. Survivor je zážitek pro všechny zúčastněné včetně štábu, už díky podmínkám, ve kterých se natáčí a podstatě hry, jejíž dynamika se mění každý den,” říká výkonná producentka TV Nova Adéla Brož.

Soutěžící Survivor 2023
Soutěžící Survivor 2023  |  FOTO:  TV Nova

Kmen Hrdinů

​Ať už je pro mnohé vzor fotbalový útočník, miss ČR, nebo třeba pokerová hráčka, všichni z kmene Hrdinů, co nosí červenou vlajku v životě něco dokázali i za cenu, že každý z nich musel někdy riskovat. Díky svým činům ale zůstávají v povědomí většiny z nás. Nyní získali odvahu udělat další krok do neznáma.

Václav Matějovský

Barbora Mlejnková

Petr Havránek

Josef Kůrka

Kateřina Klinderová

Petr Švancara

Karolína Krézlová

Andrea Bezděková

Filip Jánoš

Soňa Sedláčková.

Kmen Rebelů

Proti nim stojí kmen Rebelů s vlajkou modrou. Odhodlaní zbořit jakákoliv pravidla, stejně jako to udělali ve svých životech, aby se dostali až tam, kde jsou právě teď. Turistická průvodkyně, technik z nákupního řetězce, realitní makléř, profesionální atletka. Všechny spojuje adrenalin, ostrý jazyk a vychytralost.

Ludmila Puldová

Jiří Hanousek

Žaneta Skružná

Matěj Quitt

Adam Bůžek

Hana Gelnarová

Tomáš Weimann

Tereza Schejbalová

Johana Fabišíková

Martin Konečný.

​MODERÁTOR SURVIVOR 2023

​Touto jedinečnou zkušeností provede soutěžící znovu Ondřej Novotný a bude jim oporou i autoritou při výzvách i na kmenových radách. „Survivor je sociální experiment, který se posouvá společně s dobou a když je dobře dělaný a zahraný, tak je pořád nový a pořád zábavný. Cením si každého soutěžícího, který ze sebe vydává maximum a dokáže to ve hře ukázat,“ uzavírá moderátor a fanoušek reality show Survivor Česko & Slovensko Ondřej Novotný.

SPOILER

Pokud je náhledový obrázek u článku nebo bonusu označen razítkem SPOILER, jde o informaci z dílů, které jsme již odvysílali na Voyo. Spoiler je to tedy pro diváky, kteří sledují show Survivor jen na TV Nova.

Survivor - příjezd
Survivor - příjezd  |  FOTO:  TV Nova

SLEDOVANOST SURVIVOR

​Reality show ze slunečné Dominikánské republiky v loňském roce zaznamenala skvělé výsledky v průběhu celého vysílání. Po dobu 32 večerů pořad sledovalo v průměru 23,69 % diváků CS 15-54 u TV. Nejvyšší podíl na sledovanosti byl mezi mladými ženami, a to skvělých 47,99 % v CS Ž15-24. Originální show dosáhla celkového zásahu 4,653 milionu diváků starších čtyř let (průměrný počet diváků, kteří ji kontinuálně sledovali alespoň tři minuty).

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 16. 1. 2023 

FOTO:  TV Nova

ČESKÝ SURVIVOR

Soutěž Survivor vznikla v 90. letech a poprvé se vysílala jako Expedice Robinson ve Švédsku. Dnes má svou vlastní verzi Survivoru už celkem 79 zemí světa. Českou formu této mezinárodní reality show uvedla TV Nova už v roce 2017 pod názvem Robinsonův ostrov. Druhá řada následovala hned o rok později. Moderátorem byl Ondřej Novotný, který si tuto roli zopakuje i nyní.

​Soutěžící se i letos vydají do Dominikánské republiky, ačkoliv v úvodních castinzích účastníci netušili, kde se bude letošní Survivor natáčet. Lokalita jim byla oznámena teprve v pokročilejších kolech, protože bylo potřeba provést nutná očkování pro bezpečí účastníků v Dominikánské republice.

SURVIVOR 2023 PRAVIDLA

Stejně jako vloni se do soutěže přihlásily tisíce účastníků, ze kterých se na ostrově proti sobě postaví dva kmeny. Pro oba platí v rámci soutěže naprosto totožné podmínky, žádný kmen nebude mít speciální zacházení, všechno si musí vybojovat a postavit sami. Soutěžící si s sebou mohli vzít jen pár kusů oblečení, boty a ponožky, vše ostatní budou mít možnost vyhrát v průběhu soutěže. Většinou se jedná o jídlo nebo jiné předměty a potřeby, jako jsou například telefonáty s rodinou či vytoužená koupel.

Soutěžící Survivor 2023
Soutěžící Survivor 2023  |  FOTO:  TV Nova

Týmová imunita

V souboji o imunitu se ale rozhoduje, které z družstev půjde na kmenovou radu, kde musí hlasováním vyloučit jednoho svého člena ze hry. Ve chvíli, kdy se počet účastníků sníží na polovinu, se kmeny sloučí do jednoho. Týmové smyšlení jde většinou v tento okamžik stranou, i když mnohdy dochází z taktických důvodů k utváření aliancí.

Individuální imunita

Nicméně hráči soutěží už hlavně individuálně. Před vyřazováním mohou získat při hrách imunitu. Podobně funguje i individuální imunita, která je ukryta někde v okolí tábora. Pokud ji hráč najde, záleží jenom na něm, kdy se ji rozhodne uplatnit.

Ve videu si můžete připomenout, jak Ondřej Novotný představoval loňský ročník Survivora!

Celé epizody reality show Survivor najdete na Voyo! A premiérové díly můžete sledovat od 25. ledna na Voyo a 1. ledna na TV Nova.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady