Vznik Kalkulátora i šperky jako pro královnu. Jak se tvořil vzhled lovců?

Kostýmní výtvarnice Zuzana Straková vytváří image jednotlivých lovců, které diváci vídají v Superlovu. Každý z nich má odlišný kostým, který je pro danou osobu charakteristický. Jak vznikl vzhled Kalkulátora? Co stylizuje Belladonnu? A jaké dary dostává Kvízová dáma?

Na začátku dostala Zuzana Straková za úkol spolu se svým týmem vytvořit každému lovci image, která ho bude něčím charakterizovat. Pan LišákKalkulátor, doktor Vševěd, Kvízová dáma a Belladonna – všichni tito lovci tak mají naprosto jedinečný vzhled.

Jak to probíhalo?

„Každý z nich přišel jako osobnost, která pro nás neměla rysy, kterých bychom se chytli, ale samozřejmě kolektivní prací a diskusí o tom, kam je můžeme posouvat, jsme nakonec přišli na to, že Kalkulátor, který je za fešáka, seladona, bude mít sportovně elegantní outfit. Jiří je hodně razantní a vědecký typ, tak bude mít striktně dvouřadový oblek,“ vysvětlila Straková.

A jak to bylo u žen? „U dam se hledá kostým složitěji, protože Kvízová dáma je v první řadě velmi elegantní a srdečná osoba, takže jsme kostýmem nechtěli přebýt její vizáž, tak jsme volili něco, co bude dámské, noblesní. (...) U Belladonny jsme věděli, že má ráda pin up kostýmy, že je to styl, který je jí blízký a jenom jsme to posunuli někam, aby to vypadalo jinak než běžný civil,“ prozradila výtvarnice.

Dárky od fanoušků

Kvízová dáma nosí ke kostýmu šperky. Například brože jí posílají i samotní diváci. „Kdekomu posílají fanoušci dárečky. Ale Dáša dostává brože, které jednou za čas zakomponujeme do kostýmu, který má na sobě. Ne vždy a se vším to jde, ale už se párkrát stalo, že jsme na přání Dáši opravdu brož použili přímo na kostým při natáčení,“ dodala Straková.

Superlov

Další díl Superlovu uvidíte v sobotu 22. dubna od 20:20 na TV Nova. Nebo už nyní na Voyo!

Rádi byste se přidali do týmu lovců? Přihlaste se na našich stránkách a třeba právě vy budete dalším lovcem.

Chcete si vyzkoušet své znalosti v soutěži Na lovu? Vyplňte castingový formulář a staňte se součástí soutěže i vy! 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady