• Pořady
  • Specialisté
  • Natáčí se desátá řada Specialistů. Major Strouhal v ní razantně změní image!

Natáčí se desátá řada Specialistů. Major Strouhal v ní razantně změní image!

Odstartovalo natáčení nové řady oblíbeného kriminálního seriálu Specialisté. Návrat na plac ale nebyl pro všechny jednoduchý. Co herci prozradili?

Na plac se vrátil nejen štáb, ale též kompletní tým kriminalistů pod velením majora Josefa Strouhala (Martin Dejdar) - kapitáni Martin Kovář (Jiří Hána) a Matěj Karas (Marek Lambora) a také jediná žena mezi vyšetřovateli, kapitánka Zuzana Koutná (Zuzana Kajnarová). Chybět ovšem nebude ani přímý nadřízený majora Strouhala, plukovník Pavel Vondráček (David Prachař), koronerka MUDr. Iva Malinková (Gabriela Míčová) nebo forenzní technik Václav Holeček (Matouš Ruml).

Jubilejní desátá řada Specialistů

„Pondělky na Nově vždy patřily milovníkům žánru krimi. Letos na podzim pondělky opanuje legendární smíchovská parta Kriminálky Anděl, nicméně už teď pro diváky chystáme jubilejní desátou řadu fenoménu jménem Specialisté,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská a dodává: „Také nová série nabídne divákům všechno to, co ze Specialistů udělalo jeden z nejúspěšnějších seriálů na českých televizních obrazovkách – skvělé herecké výkony, napětí, a především zcela nové kriminální případy.“

​​Co prozradil Martin Dejdar?

„Před pár dny jsme začali točit desátou sérii, už jsem se na to moc těšil, protože jsme měli dlouhou pauzu. Za svou postavu pak můžu prozradit, že major Strouhal má trochu jinou image. A možná ho čeká i nějaká změna v soukromém životě, ale to nebudu prozrazovat,“ naznačil Martin Dejdar, jaké novinky přinese nová řada jeho postavě.

Specialisté
Specialisté  |  FOTO:  TV Nova

Gabriela Míčová je ve Specialistech od počátku

„Ve Specialistech hraji již několik let, ale zatím jsem se role koronerky ještě nepřejedla,“ říká Gabriela Míčová, jejíž postava soudní lékařky MUDr. Ivy Malinkové je ve Specialistech téměř od počátku. A ještě doplnila: „Ani jsem to původně nečekala, jak mě bude moje postava bavit. Sice jsem si myslela, že by to mohlo být zajímavé, ale netušila jsem, jak moc to bude pestré. Takže mě to stále baví i po tolika letech.“

Specialisté
Specialisté  |  FOTO:  TV Nova

​Těžký návrat Jiřího Hány

„Návrat do Specialistů byl velmi rychlý. Po volnu, které jsme měli, jsme nyní začali velmi intenzivně natáčet a je to pro nás trochu obtížnější. Jsou totiž krásné a horké letní dny, během nichž ovšem natáčíme i řadu nočních scén, kdy jsme v uzavřených, zatemněných a utěsněných bytech. To znamená, že pracujeme v obrovském teplu. Zvládnout se to dá, jen je to ale pro všechny náročnější,“ popisuje Jiří Hána alias kapitán Martin Kovář, a doplňuje: „Sám nevím, jaká desátá řada bude. Nechám se překvapit, co si pro nás scenáristé připraví. Jsem zvědavý, jak nám rozepsali naše osobní linky a jaký nový případ budeme řešit. Aktuálně ale můžu slíbit nakouknutí do soukromí kapitána Kováře.“

Specialisté
Specialisté  |  FOTO:  TV Nova

​Co diváky čeká?

„Specialisté jsou zpět v akci a jsem si jistá, že desátá řada přinese oblíbený kriminální seriál v jeho nejlepší formě. Diváci se i tentokrát mohou těšit na vzrušující případy, dvojnásobnou dávku napětí, komplikované osobní příběhy, silné herecké výkony a neočekávaná rozuzlení,“ doplňuje producentka seriálu Heike Richter-Karst.

O oblíbenosti seriálu svědčí i divácká sledovanost předchozí deváté řady, kterou TV Nova uvedla na jaře letošního roku. Premiérové případy týmu Specialistů si během pondělních v průměru pustilo 28,92 % diváků v CS 15-54 u TV. Po dobu devatenácti večerů kriminálku sledovalo v průměru 1,201 milionu diváků starších 4 let.

Galerie

​​Všechny dosavadní díly můžete sledovat na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Specialisté

Články k pořadu Specialisté

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady