Fatální cvaknutí Aleše Hámy. Jako malý se na vodě málem utopil

V prvním díle Souboje na talíři vzal Aleš Háma Přemka s Honzou do Českého Krumlova. V tomto krásném jihočeském městě se v jedné uličce skví malé bistro, kde podávají neobvyklou pochoutku. Jedná se o topinky. Tento na první dobrou obyčejný pokrm ale majitelka bistra pozvedla na takovou úroveň, že má každý doslova nebe v puse!

Český Krumlov nabízí spoustu krásných míst. Není divu, že sem tedy zamířila i naše banda v čele s Alešem Hámou, který má k jídlu, vodáctví i kulišárnám hodně blízko. V rozhovoru nám prozradil, jak jeho láska k vodě vznikla, proč se jí nevzdal, i když se jako malý málem utopil, a čím se jako chudí studenti na konzervatoři po dobu sjíždění řek stravovali. Rozhovor si pusťte ve videu. Protože ale „Háva“ nebyl jediným důležitým aktérem tohoto dílu, vyzpovídali jsme samozřejmě i bývalou novinářku, touto dobou už hrdou majitelku Bistra Topinka Darinu Křivánkovou.

Darino, jak vás to napadlo, otevřít si bistro v Českém Krumlově?
Šla jsem kolem, bylo tady. Bylo zavřené a přišlo mi, že je to škoda, aby takové pěkné místo nefungovalo.

Natáčení Souboje na talíři
Natáčení Souboje na talíři  |  FOTO:  TV Nova

Vy jste bývalá novinářka a v podstatě jste se k tomu sporáku propsala. Našla jste v jídle tu lásku?
Moje láska k jídlu trvala dlouho, takže spíš si myslím, že je podstatné, že mě zatím láska k jídlu neopustila, přestože u toho sporáku jsem každý den od rána do večera.

Nezalitovala jste ani na chviličku? Že jste si řekla: „Do čeho jsem se to já zase pustila?“ Nebo si teď skutečně plníte ten svůj sen?
Tak na to je odpověď buď každou chvíli, nebo vůbec nikdy. Takže já řeknu, že vůbec nikdy, protože jinak by to člověk nemohl dělat, tomu prostě musíte věřit, stát si za tím a bojovat ten boj, na který jste se dala.

Natáčení Souboje na talíři
Natáčení Souboje na talíři  |  FOTO:  TV Nova

Jaké bylo natáčení?
Krásné, náročné.

Šla byste do toho znovu?
Nemám další podnik, takže už ne. Ne, tohle jsou takové zkušenosti, které je hezké zažít. S ohledem na to, že jsem o tom léta psala, takže jsem věděla, že natáčení není žádné velké dobrodružství. Hodně se čeká, ale pak když na to přijde, tak je to super. Bylo to skvělé, hlavně pánové byli skvělí. Aleš Háma, který nás dostal na starost, tak byl úplně fantastický a užili jsme si to.

Souboj na talíři sledujte ve středu od 21:50 na TV Nova. A o týden dřív na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady