• Pořady
  • Souboj na talíři
  • Do hor, k rybníku i mezi divou zvěř: Na obrazovky se vrací oblíbená kulinářská show Souboj na talíři

Do hor, k rybníku i mezi divou zvěř: Na obrazovky se vrací oblíbená kulinářská show Souboj na talíři

Šplhali po skále pro šípky, pokoušeli se podojit krávu, vařili na ohni nebo se museli popasovat s deštěm. Teď se tři špičkoví kuchaři, porotci soutěže MasterChef Česko, a hlavně velcí kamarádi Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář vrací v nové řadě oblíbené kulinářské show Souboj na talíři. První řada uváděná v loňském roce představila řadu zajímavých podniků na území Čech, Moravy i Slezska a ani v letošním roce tomu nebude jinak. Na trojici kuchařů čeká 8 atraktivních lokalit a řada nejen kulinářských výzev, jejich řady se navíc letos rozšíří o další špičkové kuchaře.

V osmi nových epizodách premiérové druhé řady čeká na kuchaře řada nových výzev a také zajímaví hosté. Každý z trojice kuchařů opět vytipoval několik podniků, které díky své kuchyni rozhodně stojí za pozornost, a svým kolegům je důvěrně představí prostřednictvím kulinářských soubojů. Paleta jídel, s nimiž se budou muset během své cesty pořadem popasovat, je skutečně pestrá. Objeví se zvěřina, ryby, vegetariánská kuchyně i osvědčená klasika, s níž se na první pohled příliš experimentovat nedá. „I letos je to stejně příjemné jako loni. Baví nás to, děláme si navzájem lumpárny nebo se o to minimálně pokoušíme, a navíc jsme se přestali tolik hlídat a děláme si ze sebe ještě větší srandu,“ prozradil k tomu, jak probíhá natáčení, Přemek Forejt a Jan Punčochář ho doplňuje: „Myslím si, že letos jsou místa, kde vaříme, ještě zajímavější než v loňské řadě. Ale jinak se vlastně nic nezměnilo, jenom jsme o rok starší.“

Malý splněný sen 

Letošní řada si navíc připravila i několik novinek. Vedle osvědčené trojice kuchařů se totiž divákům představí také vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša, který v několika epizodách nejenže poměří síly se svými bývalými porotci, ale bude je i hodnotit. A jak se na svou účast těší? „Když mi zavolali s nabídkou vařit v rámci Souboje, váhal jsem jeden a půl vteřiny a pak jsem řekl ano. Je to takový malý splněný sen. Na vaření proti Honzovi a Přemkovi se těším, ale zároveň se docela bojím, protože ty tresty za prohru jsou čím dál horší a člověk nikdy předem neví, co ho čeká,“ řekl ke svojí účasti Roman. 

Neotřelá řešení

Při vaření budou opět hrát důležitou roli lokální suroviny, při jejich získávání však budou muset kuchaři často napnout všechny síly a vymyslet i neotřelá řešení, jak se k potřebným potravinám dostat. Díky tomu budou moct diváci nahlédnout i jinam než do gastroprovozů a poznat regiony České republiky se vším, co je pro ně typické.

Na televizní obrazovky se Souboj na talíři vrátí s novou řadou už v úterý 30. srpna ve 21:40 na TV Nova, a následně se bude vysílat každé úterý po skončení epizody soutěže MasterChef Česko. S týdenním předstihem mohou diváci nové epizody sledovat na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady