Štramák Hanák a Přemek vystřelený z trenek. Kam vyrazí první konvoj Souboje na talíři?

Nedaleko Prahy, směrem po kolejích na Beroun, nachází se obec Nižbor. Malebná víska na Křivoklátské vrchovině má mezi svými obyvateli jednoho, který by vám mohl být velice povědomý. Tomáš Hanák, oblíbený český herec, kterého můžete znát mimo jiné například z filmu Tomáše Vorla Cesta domů, je zde dokonce členem rady obce.

A co je na spojení Hanák – Nižbor zajímavé? Herec se totiž rozhodl zachránit místní chátrající železniční sklad a přestavit ho na nádražní hospodu. Posezení zde naleznete vskutku stylové, za pomoci architektů se ruina proměnila v lokál připomínající rakousko-uherské železnice, staré kupé vlaků, které mnozí z nás ještě pamatují, případně si zkrátka jen sednete na nákladovou rampu.

FOTO:  TV Nova

Dobrodružná rekonstrukce

​„Nebyl to podnikatelský záměr, ale snaha zachránit nějakej starej barák.“ Tak popisuje Hanák svou dobrodružnou rekonstrukci, kterou po zuřivé administrativní bitvě vyhrál. Nižbor se tak může pyšnit výjimečnou a neobvyklou restaurací, kde můžete i složit hlavu ve zrestaurovaném vagonu ČSD z roku 1948.

A proč si o tom všem tady píšeme? Zastávka Nižbor se totiž objeví hned v prvním díle Souboje na talíři! Hanákovo restaurační zařízení doslova vystřelilo z trenek jednoho z porotců. Koho? No, pokud se jedná o vystřelovaní z trenek, může to být jedině Přemek. Ten se rozhodl kluky vyvézt na výlet vlakem z pražských Dejvic. Jak je známo už z předchozího léta, není nikdy nic tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Ani letošní první soubojový výlet se neobjede bez komplikací, a to hned na začátku. Co se klukům přihodí? A neudělal jim to Přemek naschvál, jen aby je pozlobil?

FOTO:  TV Nova

​První díl Souboje se štramákem Hanákem a jeho nostalgií protknutou Zastávkou Nižbor si nenechte ujít už teď na Voyo! V úterý 30. srpna se pak na kuchařské drandění po Česku můžete podívat i v televizi, a to hned po skončení MasterChefa ve 21:40.

Ale co si budem, těšíte se, že? Tak si to pusťte dneska na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady