Souboj na talíři je větší výzva než MasterChef. Čeho se bojí Roman Staša?

Roman Staša je vítězem show MasterChef Česko 2020. A to mu doslova změnila život. Díky výhře se mohl začít naplno věnovat své vášni pro vaření a proměnit ji z pouhého koníčku v plnohodnotné zaměstnání. Vydal kuchařku a je zakladatelem projektu Bez adresy, v rámci něhož objíždí republiku a připravuje prvotřídní jídlo přímo u zájemců doma.

Jak se těšíte na natáčení Souboje? Je to pro vás výzva?
Kdybych vám měl popsat, jak moc se těším, byli bychom tady dlouho. Na natáčení se těším opravdu moc. Věřím, že to bude obrovský zážitek, a hlavně se nemůžu dočkat setkání s Honzou, Přemkem a Radkem. Výzva je to samozřejmě obrovská. Určitě ještě větší, než bylo finále MasterChefa.

Je něco, čeho se v rámci Souboje na talíři bojíte?
Určitě se nebojím. Přijde mi zbytečné bát se něčeho, co jsem ještě nikdy nezkusil. Hlavně věřím, že mi kluci pomůžou a bude to jenom příjemný zážitek.

FOTO:  TV Nova

Jakou kuchyni byste si chtěl zkusit připravit? Máte nějaký podnik, kam byste se rád vypravil?
Kdyby to byla česká kuchyně, byl bych moc rád. A vysněný podnik nemám. Vždy, když někam jedu, zkouším místní restaurace. A ve všech třech restauracích porotců jsem už byl, takže nic dalšího vysněného nemám.

Existuje nějaké jídlo, které máte přímo spojené s létem a prázdninami?
Je to mexické tacos s guacamole. Strávil jsem v Mexiku dvě léta, a proto právě tacos je moje prázdninové jídlo. Ochutnal jsem ho od pravé Mexičanky na ulici a bylo to jedno z nejchutnějších jídel, které jsem kdy ochutnal.

FOTO:  TV Nova

Dáváte přednost české kuchyni, nebo exotičtějším chutím?
Rozhodně mě baví moderní česká kuchyně. Nikdy jsem nebyl fanda do svíčkové, guláše nebo knedlíků. Ale česká kuchyně v moderním odlehčeném pojetí je mi samozřejmě blízká. Co se týče exotických chutí a kuchyní, miluju právě tu mexickou nebo asijskou.

Je pro vás léto obdobím pro gastrocestování? Poznáváte rád nové podniky u nás i v zahraničí?
Musím se přiznat, že poslední dvě léta jsou ve znamení práce a Tour de Léta s Markem Ztraceným, takže naopak hodně lidí ochutnává jídlo ode mě. Snažíme se o takovou lepší a chutnější verzi tradičních festivalových jídel. Takže na gastrocestování mi za poslední dva roky díky Tour i covidu moc času ani prostoru nezbylo, ale o to více mám v plánu to napravit. Například můj kamarád mi neustále vypráví o fantastické restauraci v Barceloně, tak moje „gastrocesta“ povede možná tam.

Na show Souboj na talíři se můžete těšit od 30. srpna na TV Nova. A už o týden dříve na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady