Voyo originály do budoucna plánují zaujmout širší publikum, i proto vznikají nové projekty, jako jsou seriály Sex O’Clock nebo Mužketýři. Ředitel vývoje obsahu Michal Reitler se rozpovídal o tom, jakým směrem se Voyo rozhodlo vydat a proč se tvůrci začali zaměřovat na mladší diváky.
Michal Reitler se dlouhodobě věnuje rozvoji tuzemské seriálové tvorby. Aktuální cíle pro něj jsou mimo jiné, aby Voyo podpořilo projekty, které jsou určeny i pro mladšího diváka a momentálně se jim nevěnuje dostatek prostoru. Na co všechno láká?
Vincent Navrátil a tvorba pro mladé dospělé
„Vincent je gejzír nápadů energie a je to přesně ten typ tvůrce, se kterým spolupracovat chceme,“ pochvaluje si spolupráci s nadaným hercem Michal Reitler. „Konkrétní další projekty zatím prozradit nemůžu, protože je to jako s početím: Nezakřiknout to! Musíme počkat, až tu šťastnou novinu budeme moct oznámit. Takže zatím pšt.“
Na jakém nejprogresivnějším projektu zatím Michal Reitler pracoval? „Já vlastně takhle úplně neuvažuji, ale progrese souvisí s překročením nějakého tabu. A přesně to je Voyo Originál – prostor pro překročení tabu,“ nastiňuje svou vizi. „V každém období je nějaké tabu, o kterém společnost nerada mluví nebo se o něm mluvit stydí, a přitom je potřeba ho otevřít. A Sex O’Clock je jednou z cest, jak to udělat.“
Tabu
Proč je ale pro diváky nutné tabu bořit? Podle Michala Reitlera to může pomoci i rodičům, kteří najednou nechápou, co to vyrostlo z jejich roztomilého desetiletého dítka: „Najednou s tím dítětem neumíte mluvit, má černé linky kolem očí a a je celé oblečené v černém. Cesta není mu lámat ruku za záda, ale spíše pochopit, že je zrovna ve fázi, kdy je pro něj všechno citlivější. A to je vlastně už tabu. Potřeba otevírat tabu míří k lidem, kteří jsou v nějaké pasti. Zjistit, že nejsou v té pasti sami a že z ní vedou cesty ven. A to je vlastně náš motor, zastávat se lidí, kteří jsou někde tísnění. A v případě Sex O’Clock bych metaforicky řekl, že jsou tísněni na záchodě, v koupelně, v ložnici nebo v dětském pokoji...“