Tajemství elánu Jany Paulové: Zvládá několik profesí a téměř 50 let miluje jednoho muže!

Hvězda Ordinace v růžové zahradě 2 Jana Paulová je nabitá energií a optimismem. Zvládá hned několik profesí najednou, stará se o rodinu, je manželkou, maminkou i babičkou a nezanedbává ani sebe a své přátele. Jak se jí to podařilo?

Pozitivní přístup k životu se odráží i na jejím zevnějšku. Není proto divu, že když zadáte ve vyhledávači její jméno, nejčastěji narazíte na věty typu či „Objevila elixír mládí?“ či „Herečka, která nestárne“. Takové výkřiky ale Janu Paulovou většinou spíše pobaví. „Na své jméno bych na internetu neklikla, abych se nedočetla něco, co nechci, ale tohle je roztomilé,“ řekla nova.cz s úsměvem.

​Když vycházím z muzea, spustím alarm

I když to okolí může vnímat jinak, herečka sama na sobě přibývající roky pociťuje. „Stárnu úplně stejně jako stárnou všichni lidi. Třeba to jen na mně není tak poznat. Nebo to moc nedávám najevo, i když o tom pořád mluvím, jak jsem stará. V jedné hře říkám, že jsem tak stará, že když vycházím z muzea, tak spustím alarm,“ vtipkuje Jana Paulová alias psycholožka Jarmila z Ordinace.

Jana Paulová
Z herečky Jany Paulové vyzařuje optimismus.  |  FOTO:  Instagram J. Paulové

To, že jí okolí vnímá mladistvě, jí pochopitelně lichotí, ale má to i svá proti. „Přece jenom bych v mém věku mohla mít víc příležitostí, kdybych se k tomu svému pokročilému věku víc hodila i zevnějškem. Možná je to v hlavě, jak se pořád divím a pořád se učím a pořád jsem nadšená ze života,“ vysvětluje.

Jedno z nejšťastnějších období

Jana Paulová je také úspěšnou režisérkou a spisovatelkou. Která z těchto profesí je jejímu srdci nejblíž? To říct nedokáže. „Přiznám se, že období, kdy jsem psala knihu Jak běžet do kopce, bylo jedno z nejšťastnějších v mém životě. Neměla jsem nad sebou žádného supervizora, žádné publikum, kterému bych se musela zpovídat. Byla to velká svoboda,“ usmívá se herečka.

Jana Paulová
Jana Paulová není jen herečka, ale také spisovatelka a režisérka.  |  FOTO:  Instagram J. Paulové

Nezapomíná ale zmínit ani režii, která si taktéž získala místo v jejím srdci. Jejím režijním debutem se stala komedie Lady Oskar, kde si mimo jiné i zahrála. Jak se natáčela? „Jsem na sebe jako pes, jsem na sebe hrozně přísná,“ říká se smíchem.

Desítky let zamilovaná

Jana Paulová je už 46 let ve spokojeném manželství s hudebníkem, skladatelem, dirigentem a pedagogem Milanem Svobodou. Začali spolu randit, když bylo herečce pouhých 19 let, dva roky nato se vzali. Spolu mají dvě dcery Adélu a Anežku, které obě žijí v zahraničí. Jana Paulová je také babičkou vnučky Allegry (20 měsíců) od dcery Anežky, za kterou pravidelně létá na Normanské ostrovy.

Galerie

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady