Sophiina volba v seriálu Ordinace. Jak by se zachoval herec Jiří Böhm?

S hercem Jiřím Böhmem alias medikem Ondřejem Berkovcem jsme se potkali na place seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, abychom si popovídali o tom, co se nyní v seriálu okolo jeho postavy dělo.

Ondřej Berkovec to neměl v Kamenici jednoduché. Už od začátku jeho vztahu s Alenou bylo jasné, že se tenhle románek nebude zamlouvat všem... Jak to vidí jeho představitel Jiří Böhm?

Myslíte si, že úplně na začátku vztahu s Alenou (Michaela Badinková) do toho Ondra šel s tím, že to bude taková osudová láska?

To vlastně nevím. Ale jak už jsem kdysi říkal, vzhledem k tomu, co si postava Ondřeje zažila, prošel si rakovinou a v rámci seriálu došlo i k recidivě, nebo se to alespoň tak myslelo, tak je pro něj teď hodnota života zcela jasná. On ví, že tady zítra být nemusí, a tak jde do všeho po hlavě. On do toho vztahu šel tak, jak to v tu chvíli cítil, a neřešil, jestli to bude napořád, nebo ne. Prostě cítil, že to tak má udělat, a proto to i udělal.

Takže v tom nehledal něco jako zakázané ovoce? Že by pro něj mohl být vztah se starší ženou zajímavý. Nebo třeba hledal rodinu?

Tak jak Ondřeje znám já, si myslím, že do toho skočil po hlavě. Prostě mu zahrála správná nota, a tak si řekl, že ji bude následovat.

Ve chvíli, kdy se v ději objevilo, že je možné, že Čestmír Mázl nezemřel v Mexiku, tak se Ondřej aktivně účastnil hledání a objevování pravdy. Udělal byste pro svého partnera něco takového, kdybyste věděl, že je to pro něj důležité, ale bylo by to i na úkor vašeho vztahu?

Když se tenhle moment objevil ve scénáři, byl pro mě jen těžko pochopitelný. Já nevím, jestli bych něco takového udělal. Je to trochu zvláštní, že se Ondřej zachoval takhle a sám po Mázlovi pátral a došlo to tak daleko, že se Čestmír navrátil. Já tomu úplně nerozumím, ale Ondra je prostě dobrák od kosti, správňák. Zatím. On to prostě asi musel udělat.

O to víc je bolavé, jak rychle od něj dala Alena ruce pryč. Když se opět objevil Čestmír, byl pro ni rozchod celkem automatická záležitost.

Tohle vnímám jako velký tlak společnosti. Ono jde najednou o Sophiinu volbu, kdy si člověk musí vybrat, a ani jedna varianta není správná. Najednou člověk žije život s někým, koho miluje, a zároveň se objeví druhý, koho už považoval za mrtvého. Ale člověk, se kterým sdílel život a společně vychovávali děti. Okolí to vnímá tak, že se přece otec musí vrátit k dětem. To je jasné, Ondřej musí odejít. Myslím si, že ten tlak na Alenu byl tak velký, že mu podlehla. On je tu vůbec permanentně přítomný tlak společnosti. Vlastně už ve chvíli, kdy byl Čestmír prohlášen za mrtvého a Alena si našla mladšího partnera, tak tomu tlaku také čelila. Neměla bys truchlit? Co to děláš? Ono je to vlastně hezké téma v rámci toho seriálu, protože lidé se velmi často chovají podle okolí a ne toho, jak chtějí oni sami.

Vzhledem k tomu, jaký kolos je seriál Ordinace v růžové zahradě 2, přece jen se vysílá osmnáct let, věděl jste o tom, že jdete do seriálu, kde je nějaký Čestmír Mázl a vaše postava bude ten narušitel. Jak se do takové role nastupuje?

Upřímně, byla to docela výzva. Já jsem věděl, že postava Čestmíra Mázla je velmi oblíbená, Petr Rychlý ho hraje skvěle, takže se tomu nedivím. Když jsem přicházel do seriálu, byla tu velká touha po jeho návratu. My jsme se v tu dobu vůbec nepotkali. Věděl jsem, že to bude složité a může se stát, že mě diváci nepřijmou. Že bude moje postava vnímaná jako někdo, kdo by měl nahradit Čestmíra Mázla. Nebo kdo zastupuje jeho místo. Ale mám velké štěstí v tom, jak tu postavu scenáristé napsali, a díky tomu si myslím, že pár lidí zaujala a chytla za srdce.

Všechny díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady