Petr Štěpánek o roli Eduarda Valšíka: Co vyčítá režisérům na place?

Eduard Valšík už si v Ordinaci zažil mnohé. Co si o postavě ředitele kamenické nemocnice myslí jeho představitel Petr Štěpánek?

Petr Štěpánek hraje postavu Eduarda Valšíka v Ordinaci v růžové zahradě 2 dlouhých 15 let. Jak nahlíží na herecké škatulky a co říká na návrat a proměnu Čestmíra Mázla?

Člověk z masa a kostí

„Eduard je hodně barevná postava. Řídit nemocnici v dnešní době je nadlidský výkon, kromě toho být kvalitní lékař, to na sobě musíte pořád pracovat. Máte normální starosti, doma ženu, musíte skloubit spoustu věcí dohromady. Takže říct, jaký on je, to vlastně nejde. Je to člověk. Člověk z masa a kostí,“ popisuje herec Petr Štěpánek postavu Eduarda Valšíka.

Posel špatných zpráv

Cítí se Petr Štěpánek díky letům odslouženým na ordinačním place jako rada starších? „Ono je to ze dvou důvodů. Jednak si myslím, že jsem doyen, že tu nikdo starší není. A druhý důvod je, že dělám ředitele, takže se vždycky musí na všechno ptát přímo u zdroje.“

Jak se herci hrají momenty, kdy jako hlava nemocnice sděluje špatné zprávy? „Samozřejmě negativní zprávy se říkají vždycky špatně. Aby to bylo pravdivé, musíte si představit, že to skutečně proběhlo,“ říká Štěpánek, který v posledních dílech jako Eduard Valšík řešil zanedbání péče o pacienta a smrt pacientky. „Špatná zpráva se vždycky říká hůř a člověk ji nesmí zlehčovat. Já jako herec musím jít v tomto případě skutečně jen po tom obsahu, který chci říct, nic víc.“

Herecké škatulky

​Podle Štěpánka je škoda, že všichni herci dostávají určitý punc. „Buď je to hodný člověk, zlý člověk, bavič…ale to, že je ta postava vícebarevná, to se ukáže až časem. Bohužel, tvůrci filmů a seriálů rozdávají hercům role, které jsou tzv. po srsti. Někdy je ale lepší vybočit a ukázat, že máte na víc. A to právě udělal Petr Rychlý.“ Tím narážel na postavu Čestmíra Mázla a jeho návrat do seriálu, jehož charakterový obrat si Petr Štěpánek moc chválí.

Galerie

Na Voyo najdete kromě nové řady také všechny dosavadní díly seriálu! 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady