Blesk Ordinace konečně v Praze! Se kterými herci se můžete potkat?

Vyhýbáte se lékařským prohlídkám? Pak si vzpomeňte na přísloví „Prevence je lepší než léčení“! Abyste nemuseli projít únavným procesem objednávání a čekání na termín, kdy si na vás váš lékař udělá čas, Blesk Ordinace celý tento proces zjednodušila.

Organizátoři spolu s početnou skupinou lékařů a odborníků na rozmanitá lékařská vyšetření vyrazili do různých koutů České republiky, kde na náměstích postavili největší nemocnici pod širým nebem. Roadshow Blesk Ordinace se zaměřuje na preventivní vyšetření bez objednání u praktického lékaře, což diváci ocenili a na všech místech, kde akce proběhla, byl o vyšetření velký zájem. „Ordinace Blesku je unikátní v tom, kolik různých vyšetření si člověk může nechat udělat na jednom místě,“ řekl pro Blesk.cz ředitel VZP Zdeněk Kabátek. První setkání proběhlo v Olomouci, kde se kromě lékařů z Fakultní nemocnice Olomouc setkali fanoušci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2Michaelou Badinkovou a Jiřím Böhmem. Na Horním náměstí se kontrolovala znaménka, měřil krevní tlak i cholesterol v krvi.

Galerie

​Preventivní vyšetření

„Tady na náměstí je to úplně jiné než v čekárnách. Člověk si rád počká, když ví, že se na něj dostane,“ řekla návštěvnice reportérům Blesk.cz na akci v Písku, která se konala 21. září. Stejně jako na předchozí zastávce v Olomouci, i zde byl přítomen ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ten návštěvníky nabádal k absolvování preventivních vyšetření a screeningových programů. „Zabrání propuknutí smrtelných nemocí,“ vysvětluje Válek a dodává, že co se prevence týče, může se Evropa od nás učit. Kromě preventivních vyšetření měli v Písku přítomní k dispozici i stan Spirituální péče. „Jde vlastně o duchovní péči, kterou potřebuje mnoho pacientů,“ řekl pro Blesk.cz Rostislav Homola z písecké nemocnice. „Pomáhal jsem šestinedělce s poporodní depresí, truhláři, který nepřišel nikdy při práci o prsty, ale cukrovka mu vzala nohu. A mnoha dalším. Na každém oddělení mám »styčného důstojníka«, který mi vytipuje pacienta, který moji pomoc potřebuje.“ I do Písku dorazili herci Ordinace v růžové zahradě 2, tentokrát Robert Jašków a Roman Štabrňák.

Galerie

Ordinace v růžové zahradě 2

Další akce Blesk Ordinace proběhla v Brně, kde se o návštěvníky starali lékaři z Fakultní nemocnice u sv. Anny. „V normální nemocnici bych strávila v čekárně tak dvě hodiny, tady jsem si vystála čtvrthodinku,“ pochvalovala Blesku návštěvnice Vladimíra Pejšová. Návštěvníky neodradilo ani špatné počasí. Jak Blesku přiznal Michal Klíma ze Zbýšova: „Chviličku jsem váhal a pak se rozhodl jet, i když docela pršelo.“ I on si prošel všechny stanoviště, „Chválabohu jsem zatím zdravý,“ dodal. O zábavu se v Brně postarala Eva Decastelo s Bořkem Slezáčkem a za seriál Ordinace se zúčastnili herci Radim Fiala a Jana Holcová.

Galerie

Záchrana člověka

​Špičková prevence přilákala stovky lidí i na teplické náměstí Svobody, kde na ně čekal tým Krajské zdravotní, a.s. „Nechal jsem si zkontrolovat oči, protože jsem je jako řidič z povolání hodně namáhal a ukázalo se, že je všechno v pořádku,“ vyjádřil se důchodce pro reportéry Blesku. „Šla jsem kolem, a tak jsem si chtěla vyzkoušet záchranu člověka, jeden nikdy neví, kdy se mu to může hodit,“ dodala Lucie Hrušková z Teplic, kde byl podle organizátorů největší zájem o vyšetření znamének. Návštěvníci se na akci pozdravili s Annou Julií Slováčkovou a jejím seriálovým manželem Ivanem Luptákem.

Galerie

V Praze​

Naposledy letos Blesk Ordinace postaví svoji nemocnici na pražském Karlově náměstí. O návštěvníky bude postaráno týmem lékařů Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. „Řada chronických nemocí, jako vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, cukrovka, obezita nebo kardiovaskulární nemoci, jsou silným protivníkem a často probíhají dlouho zcela bez příznaků,“ řekla tisková mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Marie Heřmánková a dodala: „Prevence je tedy nejjednodušší způsob, jak pečovat o vlastní zdraví a předejít pozdějším obtížím a nemocem. Proto projekt Blesk Ordinace vítáme a podporujeme.“ Ve středu 12. října se na Karlově náměstí setkáte s herečkami Zlatou Adamovskou a Ivanou Jirešovou. Pro návštěvníky jsou připravena nejen preventivní vyšetření, ale i přednášky zabývající se covidem, proberou se i autolékárničky a poskytnutí první pomoci.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady