Měla rakovinu, na body shaming kašle! Anna Slováčková vyhejtovala hejtry

Hvězda Ordinace v růžové zahradě 2 Anička Slováčková promluvila o tom, jak se vypořádala s rolí oběti sexuálního predátora a jak vnímá takzvaný body shaming.

Sestřička Radka se stala obětí znásilnění. Jaké je to pro duševní zdraví do takové role vstoupit a vracet se zpět do reality?

Člověk musí mít nastavené v hlavě, že je to práce, a ne jeho skutečný život. Samozřejmě, když jsem tady několik dní za sebou od rána do večera, tak je to trošičku náročné, nebudu lhát. Přemýšlela jsem, jak to zahrát co nejlépe, musela jsem si nakoukávat různé dokumenty a filmy. Některé dny byly náročné, přišla jsem domů a byla jsem z toho vyčerpaná. Naštěstí je tady mnoho kolegů a lidí ze štábu, kteří se snažili i přes to těžké téma udržet dobrou energii a atmosféru.

Po dovolené v Turecku jste na sociální sítě přidala fotky v plavkách bez úprav. Jak vnímáte ženské tělo a to, co se dnes prezentuje na sociálních sítích?

Sociální sítě jsou hnus. Čím dál víc si říkám, že si ten profil možná zruším, protože mě to vyloženě vyčerpává a nebaví. Nebaví mě faleš, za kterou se všichni skrývají, za pózu a masku. I já tam určitě nějakou masku mám, ačkoliv se snažím být co nejvíc upřímná a taková, jaká jsem v reálu. Nebudu tam ale mluvit jako dlaždič, protože mě sledují dvanáctileté děti a nebudu před nimi taková jako před svými kamarády, protože většinu sledujících ani neznám.

Ve svém příspěvku jste také otevřela téma body shamingu…

Co se týče body shamingu, to je čiré zlo, vzniká z toho strašně moc problémů v hlavě a spoustu lidí a dospělých žen si neuvědomuje, že když o sobě řeknou něco hnusného nebo tam dávají přeretušované fotky a prodávají to jako přírodní krásu, že to mladým holkám ublíží, protože se v nich budou vzhlížet a může to vést k poruchám příjmu potravy nebo že se samy sobě nebudou líbit v zrcadle. Když si to dá desetiletá holka do hlavy, tak s tím bude žít a vyrůstat a je těžké se z toho koloběhu body shamingu dostat. Můžu říct z vlastní zkušenosti, že je potom těžké se mít rád.

Jaká byla vaše cesta k přijetí sebe sama?

Mít se ráda mě naučila až rakovina. V momentě, kdy máte ohrožený život, začnete věci přehodnocovat a přemýšlet jinak sám nad sebou. Došlo mi, že si to tělo vůbec nezaslouží, jak se k němu chovám, když tak strašně maká pro to, abych byla zdravá a že mu to vracím tou nejhorší možnou cestou. Sice si říkám, jak žiju zdravě a sportuju, ale mindset nebyl absolutně zdravý vůči vlastnímu tělu a nitru. V ten moment jsem si řekla: Tohle je špatně a tělo nebude fungovat dobře, pokud mu budu dávat negativní impulsy.

Co vás čeká v létě? Nedávno jste vydala videoklip, plánujete během prázdnin další novinku?

Další klip bude asi úplně jiný než všechno, co jsme kdy udělali, jelikož je ta písnička docela temná. Život není jen pozitivní a došlo mi, že potřebuju dát najevo i svou vnitřní temnou stránku a ta bude znázorněna ve videoklipu, který vyjde snad na konci srpna.

Sledujte Ordinaci v růžové zahradě 2 pouze na Voyo, nově také během letních prázdnin! Ukázky a bonusy najdete na Nova Plus

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady