• Pořady
  • Odznak Vysočina
  • Vraždy první řady Odznaku Vysočina: K jakým případům byli vyšetřovatelné povolaní?

Vraždy první řady Odznaku Vysočina: K jakým případům byli vyšetřovatelné povolaní?

V první řadě seriálu Odznak Vysočina si policisté museli poradit hned s několika vraždami. A jedna byla krvavější než druhá!

Pojďme si zrekapitulovat případy, které řešil tým ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel).

Zlobába 

Noční můra, kterou by nechtěl nikdo zažít. Je vedro a dusno a neteče voda. A ještě k tomu se ve vyschlé studni najde tělo ženy, kterou nenáviděla celá vesnice. Se ženou se nejspíše někdo pral a ta se praštila hlavou o šicí stroj. Útočník ji poté hodil do studny. Případ se ale vyšetřuje těžko, protože se ukázalo, že si vesničané navzájem kryjí záda...

FOTO:  TV Nova

​​Den blbec 

Je brzy ráno, a ještě k tomu víkend. Kateřina s Vaškem budou muset na kraj města, kde u silnice leží tělo mladé dívky. Stopy vedou k baru u rybníka, jehož majitel se netají tím, že občas dívkám přilepší něčím ostřejším do pití. Policisté poté zjistí, že byla dívka těhotná. Byl to snad důvod, proč musela zemřít? 

FOTO:  TV Nova

Spirála 

Stop v hlíně, které vedou od těla až k silnici, si všimne kapitánka Dana Skálová. V poli plném slámy leží mrtvý muž. Smrtelná byla rána do hlavy. Policisté zjišťují, že se jednalo o nenáviděného exekutora. Jeho vrahem můžou být nejen dlužníci, ale také jeho milenky. Jedná se tedy o loupežnou vraždu, žárlivost, pomstu, nebo zhrzenou lásku? 

FOTO:  TV Nova

Vlčí kraj 

Pošťačku při doručování dopisu čeká nemilé překvapení. Narazí totiž u vlčího výběhu na napůl snězené tělo. Chovatele tedy jeho vlastní vlci zabili. Aspoň to tak na první pohled vypadá. Brzy se ale ukáže, že vlci byli jen zástěrkou pro vraždu. Podaří se policistům ochránit vlky a najít vraha? 

FOTO:  TV Nova

Staří známí 

Při ranním běhu zaslechne Vlčková volání rybáře o pomoc. Řeka totiž vyplaví tělo muže, kterého poté identifikují jako vojáka. Ten se před utopením popral, ale je pravděpodobné, že mu do vody někdo pomohl. Mohou za jeho smrtí stát nesplacené dluhy, nebo nejsou všichni takoví kamarádi, jak se tváří? 

FOTO:  TV Nova

Perníková chaloupka 

V lese se najde odstavený karavan, který sloužil jako drogová varna. Uvnitř je velké množství lidské krve, avšak tělo nikde.  V baru se ale v posledních dnech pohybovali muži, kteří rozdávali drogy mladým. Je za vraždou bez těla konkurenční boj, nebo se chtěl dealerů zbavit někdo další? 

FOTO:  TV Nova

Nejhodnější člověk na světě 

Pohozené tělo z auta uprostřed náměstí. Někdo zabil učitele, ale není jasné proč. Byl oblíbený a nekonfliktní. Případ má pro vyšetřovatele i osobní rozměr, protože to byl blízký kamarád kapitána Karla Šmída. Ten je odhodlaný vypátrat vraha – ať se děje, co se děje...

FOTO:  TV Nova

Na samotě 

U chaty uprostřed lesa je nalezen mrtvý muž, kterého už oblézá hmyz. Dana Skálová ho znala, měla s ním totiž před lety milostný poměr. Policisté brzy zjišťují, že nebyla jediná, a počty zhrzených milenek a žárlivých manželů jim brzy začnou přerůstat před hlavu. Podaří se jim zjistit, zda za násilnou smrtí stála nešťastná láska, nebo byl motiv ještě trochu jiný? 

Seriál Odznak Vysočina 2  |  FOTO:  TV Nova

Celé díly seriálu Odznak Vysočina najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Odznak Vysočina

Články k pořadu Odznak Vysočina

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady