Vánoce podle Sabiny z MasterChefa: Stromeček na Instagramu, litry vaječňáku, stres a práce

Ačkoliv by Vánoce měly být svátky klidu a míru, všichni asi tušíme, že ani letos tomu tak nebude. Nejen o vánočním shonu jsme si popovídali se soutěžící MasterChef Česko z roku 2021 Sabinou Keltnerovou, která nyní působí v karlínské restauraci Eska jako šéfcukrářka.

Jaká byla její cesta z Myšáka do Esky? Co lidé kupují na Vánoce nejvíce? A kde byl vánoční shon náročnější?

Sabino, ty jsi pracovala v cukrárně Myšák, teď už jsi pár měsíců v Esce. Kde byly Vánoce horší?
Horší… to je takové kruté slovo, asi bych řekla spíš náročnější. V Myšákovi se jela velkovýroba, topili jsme se ve vaječňáku. Vánoce tam začínaly už 1. listopadu, kdy se začínalo rozjíždět cukroví, což bylo hrozně vyčerpávající, protože tím, že se začínalo už v listopadu, tak jsem byla buď v Myšákovi v práci nebo s Givim na tour s Bageterií Boulevard a nebo v Myšákovi na brigádě na cukroví. Celý měsíc jsem neměla ani jeden den volno. Takže horší byly Vánoce asi v Myšákovi, ale v Esce jsme zase na všechny ty vánoční věci jen dvě.

FOTO:  Sabina Keltnerová

Co si lidé nejvíce kupovali v Myšákovi na Vánoce?
Mě docela překvapilo, že lidi si hodně kupují hotová těsta. Pak jsme zjistili, že to kupují dětem, aby se jich zbavili. Dají jim těsto, oni si s tím hrajou, pak jim to jen odpečou, aby měly radost a pak to v noci tajně vyhodí.

Co si lidé kupujíc nejvíce v Esce na Vánoce?
V Esce frčí vaječňák. Je vyrobený z docela klasických ingrediencí, ale používáme super vanilku, kdy na 4 litry smetany se dává tak 16 lusků, takže je hodně speciální, hodně voňavej. A je teda taky hodně rumovej. Zkoušeli jsme ho několikrát, kdy samozřejmě celá Eska obětavě ochutnávala a až třeba čtvrtý recept se povedl a byl přesně podle mých představ.

FOTO:  Sabina Keltnerová

​Jestli má Sabina chuť péct cukroví i pro sebe, kam chodí na trhy, kolik druhů bramborového salátu mají na Štědrý večer, co v souvislosti s tím považuje za hanění Vánoc a nebo kdy naposledy viděla vánoční stromeček na Staromáku, se dozvíte v celém rozhovoru ve videu!

Všechny díly show MasterChef Česko můžete zhlédnout na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady