MasterChef u diváků bodoval po celý podzim. Prestižní titul si odnáší Martin

Špičkoví porotci, nejlepší amatérští kuchaři v zemi, ty nejtěžší kulinářské výzvy a vynikající pokrmy z těch nejrozmanitějších surovin. MasterChef Česko 2022 zná svého vítěze a není jím nikdo jiný než typograf typický svým humorem – Martin Pecina, který si odnáší nejen výhru jeden milion korun a prestižní trofej, ale i možnost vařit po boku michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka v jeho nové restauraci. Emotivní poslední díl kulinářské show se stal nejsledovanějším pořadem středečního večera po 20. hodině ve všech hlavních cílových skupinách.

Ve středu večer vyvrcholila kuchařská show MasterChef Česko 2022, která se s diváky rozloučila s 26,44% podílem na sledovanosti v CS 15-54. Poslední díl přilákal k obrazovkám 792 000 diváků starších 4 let. Finálový díl se stal ve všech hlavních cílových skupinách nejsledovanějším pořadem středečního večera po 20. hodině.

Velké finále

Boj o nejlepšího kuchaře sledovalo u televizních obrazovek po dobu 32 večerů v průměru 25,43 % diváků CS 15-54. S největším ohlasem se souboj amatérských kuchařů setkal u žen ve věku 15–24 let, a to skvělých 45,43 %. Celkově středeční večer ovládlo vysílání Skupiny Nova, která v prime time zaujala 38,35 % diváků 15-54 u televizních obrazovek a znovu tak potvrdila, že je jednička na českém trhu!

Galerie

Inspirativní porotci

 „Soutěž MasterChef dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější pořady nejen na televizních obrazovkách, ale i na Voyo. Kombinace inspirativních porotců, motivovaných soutěžících a skvělého tvůrčího týmu stojí za tím, že se MasterChef Česko stal fenoménem televizních obrazovek, a za to jim patří velký dík,“ shrnuje programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská a dodává: „V současné době probíhá casting do další řady, fanoušci kulinárních show se tak mají opět na co těšit.“

Náročné souboje

​Po několika měsících nelehkých a vyčerpávajících soubojů se dostala do finále trojice nejlepších amatérských kuchařů – Terka, Betty a Martin. Z balkonu je po celou dobu vaření podporovali kolegové a z hlediště jejich nejbližší. Zadání od porotců Radka Kašpárka, Honzy Punčocháře a Přemka Forejta pro finálovou výzvu bylo připravit dokonalé degustační tříchodové menu, předkrm, hlavní chod a dezert, které by nejlépe vystihlo je samotné a jejich cestu soutěží. To se nejlépe podařilo právě Martinovi s jeho tříchodovým menu inspirovaným jeho oblíbenými zabijačkami a převážně z vnitřností uvařil nápadité, dobře promyšlené pokrmy, které se vhodně doplňovaly a překvapily svou chutí i kvalitou zpracování. 

​​Vítěz letošního ročníku

Martin tak přebírá štafetu po loňské vítězce Besky. „Neuvěřitelné se stalo skutečností. Já jsem překvapen, zaskočen a nevím, co mám říct. Vždycky je ale lepší něco vyhrát než to prohrát, takže určitě mám radost,“ svěřil se vítěz se svými pocity bezprostředně po finále a dodal: „Vyhrát MasterChefa mi přišlo zhruba stejně pravděpodobné, jako že zvítězím v soutěži o královnu krásy. Pak jsem se ale dočetl, že soutěž Miss Greater Derry, pořádanou pro dívky od sedmnácti do čtyřiadvaceti let, vyhrál devatenáctiletý muž Brian Nguyen, a rázem pochopil, že nic na světě není nemožné. Aleluja!“

Celou řadu Masterchef Česko 2022 sledujte také na Voyo.

Zdroj dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 15.12.2022

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady