Poučí se ze svých chyb? Soutěžící MasterChef Česko budou skládat reparát z jídel, která se jim nepovedla

V soutěži MasterChef Česko zbývá posledních pět soutěžících a začíná jít do tuhého. O postupu do poslední čtyřky rozhodne další náročná výzva, která prověří, co všechno se soutěžící za uplynulé týdny naučili a jak se posunuli. A zatímco Terka jako vítězka vaření v Entrée bude odpočívat na balkóně, zbylá čtveřice stane tváří v tvář svým nejhorším kulinářským výtvorům a bude je muset přetvořit v jídlo hodné MasterChefa.

Každý ze soutěžících předvedl v kuchyni MasterChefa aspoň jeden výtvor, na nějž není zrovna pyšný. Teď mají čtyři z nich šanci napravit si reputaci a složit z inkriminovaného pokrmu reparát. Na Martina čeká kuře na paprice, zatímco zbylí tři kuchaři se budou muset popasovat s vegetariánskou kuchyní.

Nejhorší výkony

Jejich nejhorší výkony totiž shodou okolností přišly právě v epizodě, kde museli vařit bez masa. „Člověk se musí poučit z chyb. Musím nad tím víc přemýšlet a víc to doladit,“ uvažuje nad zadáním Ondra a Martin s ním souhlasí: „Vím přesně, co mi porotci vyčítali, takže to zkusím udělat trochu jinak, aby viděli, že jdu do sebe.“ Komu se na druhý pokus povede lépe? Po tomto vaření se bude jeden soutěží smět odebrat na balkon, aby tam dělal společnost terce, kdežto zbytek čeká nová výzva.

Galerie

Pět potravin 

Druhý soutěžní úkol bude spočívat v párování surovin, které vznikly omylem. Soutěžící dostanou na vybranou z pětice potravin, které se zrodily v podstatě náhodou, a následně ji budou muset zakomponovat do svého pokrmu. Aby to však neměli tak snadné, každá surovina má druhou do dvojice, skrytou před jejich zraky až do momentu, než se rozhodnou, s čím vlastně chtějí vařit.

Zadáním tedy je využít obě suroviny v jídle tak, aby hrály prim a celý pokrm navíc dával smysl. Kdo prokáže talent správně kombinovat a ladit chutě a koho jeho jazyk zklame?

Odpověď naleznou diváci už v úterý 6. prosince ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady