V Entrée se bude jíst všemi pěti smysly, MasterChef míří do Olomouce

V předchozích ročnících soutěže MasterChef Česko měli soutěžící možnost zavařit si v profesionální kuchyni pod vedením Jana Punčocháře a Radka Kašpárka. Letos proto připadla řada na posledního z porotců – Přemka Forejta, který je pozve do kuchyně Entrée a ve spolupráci s nimi připraví svým hostům pop-up inspirovaný všemi pěti lidskými smysly. Soutěž tentokrát nikdo neopustí, ten nejlepší si však může vyvařit podstatnou výhodu.

Při jídle je vždycky zásadní jeho chuť, říká se však, že jíme i očima. Přemek Forejt se rozhodl toto rčení ještě trochu pozdvihnout a připravit svým hostům menu zapojující všech pět lidských smyslů. Vařit ovšem nebude sám, nýbrž ve spolupráci s nejlepší pěticí soutěžících MasterChef Česko, kteří dorazí do olomoucké restaurace Entrée na jeho speciální venkovní výzvu

Galerie

Výzva

Pro mě být v Entrée a zkusit si vaření v otevřené kuchyni je naprosto neuvěřitelné,“ popisuje své pocity Betty a Ondra ji doplňuje: „Moct si tady zavařit je pro mě obrovská čest, ale bojím se, abych někoho nezklamal a abych to všechno zvládl.“ Soutěžící budou připravovat pětichodové degustační menu, každý z pokrmů inspirovaný jedním smyslem. O tom, kdo bude vařit co, rozhodne náhodný los. Podívejte se ve videu.

Profesionální kuchyně

Každý z pětice má na přípravu svého jídla 90 minut času, přesný recept a Přemka jako hlavní dozor. Vařit v profesionální kuchyni je pro všechny nová zkušenost, budou se však muset v novém prostředí rychle aklimatizovat, aby byli schopni podat ten nejlepší výkon. Žádné jídlo, které nedosáhne odpovídající kvality, totiž kuchyň neopustí, a Přemek je v tomto ohledu velmi přísným hodnotitelem. Pro toho nejlepšího však má nachystanou odměnu a o jejím udělení se rozhodne nejen na základě chuti výsledného pokrmu, ale i podle toho, jakou práci soutěžící v jeho kuchyni předvede.

​Na koho se v této náročné výzvě usměje štěstí? To diváci zjistí už ve středu 30. listopadu ve 20:20 na TV Nova. A už teď na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady