Delikátní chutě a jedna malá chyba: Jaká byla cesta talentovaného Robina v soutěži MasterChef Česko?

Pojďte se s námi ohlédnout za laskavým soutěžícím Robinem Nguyenem, který překvapil se svou drzou rajskou Přemka Forejta tak moc, až ho posadil na zadek.

Dokonalá fúze mezi světovými kuchyněmi, tak o Robinovi mluvil během soutěže další z porotců – Jan Punčochář. Nejdříve všem vyrazil dech již zmiňovanou rajskou omáčkou, kterou zkombinoval místo klasického knedlíku s fenyklem, a poté si jej všichni oblíbili jako největšího sympaťáka letošního MasterChefa.

Ikonická rajská

Robin se na úvod představil celkem vtipně jako pravý Žižkovák původem z Modřan, ale nakonec však přece jen dodal: „Ještě původně jsem ale z Vietnamu.“  Možná i proto překvapil českou kuchyní a národním pokladem – rajskou. Nikdo neočekával, že mu české chutě budou natolik vlastní, aby jídlo upravoval. Ale malý Robin vyrůstal a své dětství trávil právě už v Modřanech, kde jej navíc často hlídala česká teta. Ta ho v podstatě naučila vařit.

Lepší než vegetariánští kuchaři

Robinovi se také v gastronomickém měřítku podařilo několik výjimečných pokrmů a jedním z nich byl lilek, který byl součástí vegetariánské výzvy. Dokonce jej ocenil také host a zakladatel restaurace Sůl a Řepa Pavel Drdel. Ten řekl, že takhle dobrý lilek se ani jemu na degustaci nepovedl.  

Galerie

Jedna chyba

I přesto, že se Robinovi téměř celou soutěž dařilo a dopustil se snad jen jedné chyby, stala se mu tato chyba osudnou a musel soutěž opustit. To ovšem nemrzelo jen Robina, ale také diváky, kteří mu vyjádřili velkou podporu. Sám se ale nevzdává a dál jde za svým snem. Jak říká, rozplynul se mu jeden sen a to, že se stane MasterChefem. Ovšem jeho hlavní sen je věnovat se v budoucnu gastronomii – a to vlastně teprve celé začíná. Jak už prozradil na návštěvě u něj doma, rozjíždí společné podnikání s dalším soutěžícím Adem.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady