Buchtičky s bůčkem a slaná vánočka? Honza Punčochář zamotá soutěžícím hlavu

Finálová desítka je na dosah a soutěžící od postupu do ní dělí jediná výzva. A jelikož postup mezi ty nejlepší z nejlepších je třeba si zasloužit, bude úkol, který před amatérskými kuchaři stojí, extrémně náročný!

Kuchaři v MasterChefovi musí přeměnit jeden z porotou vybraných dezertů v plnohodnotné slané jídlo, které nezapře svou inspiraci originálem, ale zároveň ho posune novým směrem. Aby ale soutěžící netápali úplně ve tmách, čeká je před samotným vařením masterclass Jana Punčocháře.

Bizár v kuchyni MasterChefa

„Je to bizár, je to bizár,“ podělí se o svoje pocity ze zadání Ondra ještě předtím, než jim jeden z porotců ukáže, jakým způsobem se dá klasická vánočka proměnit v chuťově vyvážený slaný pokrm, a to hned na několik různých způsobů. Nejde však jen o samotný recept. Jak Vojta podotýká: „Každá masterclass nás učí nejenom nové kuchařské techniky, ale i jak nad tím vařením celkově přemýšlet, jak pracovat se surovinami.“ Po skončení lekce je čas, aby se do přípravy svých pokrmů pustili sami soutěžící.

FOTO:  TV Nova

​Výzva je sice náročná, ale to ještě neznamená, že porotci budou shovívaví. Poté, co ti nejlepší postoupí na balkón, budou se ostatní muset popasovat s dalším extrémně náročným úkolem – klasickým francouzským dezertem éclair. „Ve volném překladu z francouzštiny éclair znamená záblesk, protože lidi je mají tendenci sníst rychlostí blesku,“ uvede druhé soutěžní zadání Radek Kašpárek, a pak už nechá zbývající kuchaře popasovat se s odpalovaným těstem.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady