Kapr, jeseter a vzrušující prasátko. Kdo podlehne v rybí výzvě MasterChef Česko?

Ve venkovní výzvě nejlépe uspěl tým pod vedením Aca, takže v té příští bude moct pozorovat dění v kuchyni MasterChefa z pohodlí balkonu. Na zbylou desítku čeká náročný úkol v podobě sladkovodních ryb. Nejprve je potřeba identifikovat jich co nejvíc čistě podle vzhledu a ti, kdo při poznávačce pohoří, z nich budou muset uvařit. Ovšem i to má nějaký ten háček.

„Zaměříme se na surovinu, která se v našich jídelníčcích objevuje sporadicky, i když v tom mém hraje rozhodně prim,“ uvede výzvu nadšený rybář Jan Punčochář, čímž v některých soutěžících nevzbudí zrovna velké nadšení. „Na ryby se vůbec netěším, s rybami nespolupracuji,“ vysvětluje Milan a Martin ho doplňuje: „Ryby mi přijdou jako velmi nezáživná surovina celkem bez chuti a zápachu. Takové prasátko mě vzrušuje podstatně víc.“ To, že soutěžící nemají k rybám právě nejkladnější vztah, se ukáže hned během následující poznávačky.

Rozlišit jednotlivé ryby jenom podle vzhledu je očividně tvrdý oříšek, proto na balkon postoupí jenom malá část soutěžících. Všichni zbývající budou muset sáhnout po vařečkách a pustit se do přípravy tříchodového menu složeného ze studeného a teplého předkrmu a hlavního chodu. A aby to neměli tak snadné, budou tentokrát bojovat s časem ještě víc než normálně. Kuchařská výzva se totiž ponese v duchu hesla „Chyť mě, když to dokážeš,“ takže soutěžící budou mít v rukou moc připravit své soupeře o cenné minuty potřebné k přípravě toho nejlepšího rybího pokrmu.

Galerie

​Kdo si v rybí výzvě povede nejlépe a kdo se mezi obyvateli vodní říše naopak utopí? To diváci zjistí už ve středu 28. září ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady