• Pořady
  • MasterChef Česko
  • Od zakřiknuté bankéřky k úspěšné podnikatelce: MasterChef změnil Evě život od základů!

Od zakřiknuté bankéřky k úspěšné podnikatelce: MasterChef změnil Evě život od základů!

Eva Tomečková se v roce 2019 provařila mezi TOP 16 soutěžících v oblíbené kulinářské show MasterChef Česko. I když titul nakonec získal Roman Staša, samotná účast pro ni byla velkou výhrou. Život se jí totiž po účasti obrátil naruby. A letos si díky ní splnila i jeden velký sen – otevřít si vlastní a unikátní podnik.

„Když se ohlédnu zpět, vidím ženu, která si nikdy příliš nevěřila, a možná nikdo nevěřil v ni.“ To je věta, která vás přivítá na stránkách nového podniku s názvem Evičenstvo. Za nově otevřeným podnikem byste přitom člověka bez sebevědomí hledali jen těžko.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Evi Tomečková (@evicenstvo)

Život se Evě Tomečkové alias Evi okamžitě proměnil díky její účasti v MasterChef Česko v roce 2020. Show tehdy sice vyhrál Roman Staša, pro Evu to ale i tak byla jedna velká výhra. „Všechno to začalo tak, že jsem vařila pro rodinu a pekla pro přátele, nebo pro klienty v bance. MasteChef mi dodal velkou odvahu v tom, že je to jídlo fajn a hlavně, že když uvařím, rozdávám tím velkou radost. A to je pro mě to největší potěšení v životě.”

Že je jídlo radostí a občas i únikem z drsné reality, si Eva ověřila už po narození druhého syna Ondráška. Toho v pouhém roce měli kvůli srdeční vadě operovat. A protože Evi nemohla celé noci spát, začala se věnovat právě pečení. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pavel Berky (@berkyofficial)

Po úspěchu v MasterChef Česko se Eva odhodlala k velkému životnímu kroku: „Cesta MasterChefa vedla jasným směrem. Asi tři měsíce po návratu jsem opravdu ze dne na den skončila v bance.”

Evě bylo jasné, že se bude věnovat gastronomii, svůj business plán ale nechtěla nechávat náhodě. „V době covidu jsem měla rok na to přemýšlet, co dál, což bylo možné i díky nabídkám spoluprací, které jsem díky MasterChefovi dostávala.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Evi Tomečková (@evicenstvo)

Svého kulinářského snu se nakonec Evi dočkala díky království Evičenstvo, který rozhodně není malým projektem. V třípatrové budově najdete hned několik služeb. Nabízíme ubytování, máme catering, jak sladký, tak slaný, vytvořili jsme cukrárnu, chodíme k lidem vařit domů a provozujeme kurzy vaření a pečení."

Samotná cukrárna překvapí nejen skvělými dezerty, ale také neotřelým konceptem. Dobrotami se zde totiž obsloužíte sami. Cukrárna je samoobslužná, lidé si vaří kafe sami, dají si tam limonádu, ale hlavně vždycky ochutnají sezónní dezerty. Teď v létě například jedeme na borůvkách, na podzim zase pracujeme s jablky." Pokud byste se ale chtěli přece jen královsky obsluhovat, v Evičenstvu si můžete domluvit i hostinu o čtyřech až pěti chodech.

Eva je důkazem toho, že sny stojí za to si plnit. Její třinecký podnik plný poctivých dezertů i kulinářských zážitků je toho důkazem. Jaké osudy i životní zvraty uvidíme v 6. řadě MasterChef Česko, která se na obrazovky vrátí už na podzim 2022!

Celé díly MasterChefa najdete na Voyo. Ukázky a bonusy sledujte na Nova Plus

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady