Jak se dostat na Wimbledon? Vyhrajte MasterChefa a vařte pro Nadala!

Jak se dostat na Wimbledon? Vyhrajte MasterChefa a vařte pro Nadala!
Zdroj: Nguyen Phuong Thao

Soutěž MasterChef Česko otevírá dveře nejen do profesionálních kuchyní, ale i mnoha dalším příležitostem, které za pochodu mění životy obyčejných lidí v pohádku. Poslední tři, kteří souboj o nejlepšího amatérského kuchaře Česka vyhráli, jsou toho důkazem!

Kristína Nemčková
V roce 2019 sedmnáctiletá Kristína pozvedla nad hlavu trofej MasterChefa a všem spadla brada. Tahle neuvěřitelně talentovaná a zapálená amatérská kuchařka v průběhu let všem ukázala, že řemeslo bere vážně a chce se mu naplno věnovat. Sbalila si batůžek a odjela do Londýna studovat na prestižní školu Le Cordon Bleu. Tam v roce 2021 úspěšně získala diplom a nyní se otáčí s pánvičkou v ruce v michelinské restauraci Story.

FOTO:  TV Nova

​Práce v takovém podniku není žádná legrace, ale pokud člověk jídlo miluje, chce poznávat nové chutě a nabýt zkušeností, které by jinde jen těžko získával – profesionální kuchyně je to pravé místo. Kdo si počká (a vydrží), ten se dočká. Stejně tomu tak bylo i u Kristíny, která teď vaří na tenisovém Wimbledonu.

Jak se k tomu dostala? Jednoduše, přes restauraci, o které jsme si pověděli výše. Prestižní Story dostalo jako jediná restaurace nabídku na catering pro turnajové hosty. Po zakoupení vstupenky mají návštěvníci nepřetržitý přístup ke všem dobrotám, které Kristína spolu s kolegy ze Story připravují.

FOTO:  TV Nova

Samotná MasterChefka má k tenisu i osobní vztah, pár let ho kdysi hrála. Ačkoliv se mu už nevěnuje (ostatně s tímto pracovním vytížením by to ani nešlo) a scénu nesleduje, přece jenom by ji potěšilo, kdyby si k ní na „snack“ zaskočila třeba Petra Kvitová nebo Rafael Nadal.

Roman Staša
O rok později získal titul MasterChefa usměvavý bývalý hokejista Roman Staša, který prošel v soutěži zásadní proměnou. Naučil se pokoře a poslouchat rady ostatních. To bylo doplněné ještě o jeho chytlavé fórky, které vykouzlily rohlík na tváři i tomu největšímu bručounovi. Co bylo ale nejdůležitější a proč Roman vyhrál? Během soutěže to byl právě on, kdo udělal největší pokrok a své vaření dokázal nejvíce posunout. Z kluka, co nerozeznal hřib od bedly, se stal skvělý kuchař, kterého můžete vidět každý pátek ve Snídani s Novou a teď v létě i na tour s Markem Ztraceným.

FOTO:  TV Nova

Veronika „Besky“ Danišová
Prozatím poslední MasterChefkou z roku 2021 je uhrančivá, smyslná s havraními vlasy až po pas – divoženka Besky. Na první pohled panenka jako z porcelánu se ale umí v kuchyni pěkně rychle otáčet, a když je třeba, pro ostré slovo sáhne do šuplíku hodně rychle. Za sporákem není čas na chyby! Během soutěže dostala nabídku na stáž v michelinské restauraci Radka Kašpárka. V současné době vede kurzy vaření v Gourmet Academy a umístila se v žebříčku slovenského časopisu Forbes 30 pod 30.

FOTO:  TV Nova

​Říkáte si, jak pěkně si naši MasterChefové plní své sny? Chybí vám drama, že se někomu nedopekl korpus, srazila se mu omáčka nebo jeho croquembouche není dost velký croquembouche? Těšíte se, až večer zapnete televizi, vyvalíte se na gauč s mísou popcornu na břiše a budete sledovat jak se Přemek, Honza a Radek navzájem špičkují? Nebudete čekat dlouho, nový MasterChef už je za dveřmi…

Prozatím si všechny řady můžete připomenout na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady