
Jsou upřímní a umí být drsní, zároveň jsou však féroví a především zábavní. Řeč je samozřejmě o porotcích kuchařské soutěže MasterChef Česko. Koho ze tří kuchařů vidíte na televizních obrazovkách nejraději?
Zkušenosti získávali v restauracích ověnčených michelinskými hvězdami a nyní vybírají toho nejlepšího z amatérských kuchařů. Marek Raditsch, Miroslav Kalina a Marek Fichter rozhodují o tom, kdo vyhraje půl milionu korun a vydá vlastní kuchařku, komu se splní sen a kdo odejde s nepořízenou.
MasterChef samozřejmě není jen o vaření, ale také o emocích. Soutěžící dostávají různé záludné úkoly a je jen na nich, jak se s nimi popasují, což se často do hodnocení promítne. Porotci tedy mají nelehký úkol ohodnotit celkově soutěžícího i jeho výtvor.
Marek Raditsch se v gastronomii pohybuje už přes 20 let a má mnoho zkušeností ze zahraničí. Jím připravené pokrmy mohli ochutnat například Sean Connery, Bruce Willis, ale i Brad Pitt. Nyní působí jako hlavní šéfkuchař v prestižní skupině pražských restaurací Kampa Group. Nedávno na sebe upoutal pozornost také svatbou s krásnou Terezou Cinkovou.
Také Marek Fichter nasbíral většinu svých zkušeností v zahraničí. Odtud si přivezl řadu receptů i filozofii vařit výhradně z lokálních surovin. Dnes je šéfkuchařem luxusní pražské restaurace Augustine restaurant.
Posledním porotcem je Miroslav Kalina, který sice pracoval především v českých restauracích, absolvoval však také mnoho zahraničních stáží. V současné době působí v restauraci Kalina restaurant, kde dbá na prvotřídní pokrmy harmonicky doplněné pečlivě vybraným vínem.
Který z elitních kuchařů vám, divákům, přirostl k srdci nejvíce? Hlasujte v naší anketě!