Miroslav Vladyka prozradil, proč se rozhodl pro herectví: Kvůli které ženě šel na konkurz?

Herec Miroslav Vladyka se k natáčení dostal už v dětských letech. Málokdo ale tuší, že ho k herectví přivedla jeho platonická láska. Aby se své dívce snů zalíbil, přemluvil totiž svou maminku, aby ho vzala konkurz. A tam to celé začalo!

Miroslav Vladyka hraje v Jedné rodině Vágyho, který se věnuje výškovým pracím. S natáčením těchto složitějších scén nemá herec žádný problém, protože se i on sám ve volném čase rád zajde lézt na skály a baví ho to. Na otázku, jaký největší andrenalin v životě zažil, má odpověď jasnou: „Můj život je celý adrenalin, můj život mě baví, tak jsem vlastně naprosto spokojený,“ říká herec.

Práce všeho druhu

Kromě toho je Vladyka také zapálený kutil. „Na stará kolena jsem šťastný, že mám nakoupený vercajk, ale teď už tolik nedělám. Ale baví mě to, takže věci opravuju. Je mi líto něco vyhazovat, vždycky se snažím to nějak opravit,“ popisuje herec s tím, že neříká, že zvládne opravit cokoliv, ale vždy se o to alespoň pokusí a má to zkrátka rád. 

Platonická láska ho dovedla k herectví

Jako seriálový Vágy je platonicky zamilovaný do své dávné kamarádky Aničky. I v tomhle má se svou postavou Vladyka něco společného. Jeho totiž platonická láska dovedla k herectví. Byly jí asi čtyři roky a Mirkovi asi pět a prvně se zamiloval. „Díky ní já vlastně točím, protože ona se mnou nechtěla kamarádit, protože hrála v nějakém filmu, a já ne. A řekla mi, že se se mnou nebude bavit. Tak jsem chtěl také točit a mamka mě pak vzala na nějaký konkurz. Teď jsem potkal jejího bráchu, se kterým jsme se neviděli tisíc let. Potkali jsme se v hospodě, tak jsem mu říkal, aby ségru pozdravoval a že děkuju,“ dodává herec.

Seriál Jedna rodina sledujte každé úterý od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady