Jackuliak jako manipulativní bodyguard v Ivetě: Funguje takto šoubyznys doteď?

Ján Jackuliak hraje v druhé řadě minisérie Iveta osobního řidiče Ladislava Štaidla, který se ale nestará jen o řízení. Herec nám vysvětlil, zda se jedná o konkrétní osobu. Kým vlastně záhadný Luboš je?

Minisérie se odehrává v devadesátých letech. To bylo období největší svobody a uvolnění, ale také největších zmatků a změn. Po pádu komunismu se rozjel šoubyznys, který do té doby v Československu neměl obdoby. „Role ukazuje, jak to v devadesátých letech fungovalo. Ti největší bossové měli lidi kolem sebe, kteří za ně dělali věci,“ říká k tomu Ján Jackuliak v rozhovoru ze slavnostní premiéry v Lucerně.

Obrovský tlak

Luboš se neustále objevuje v blízkosti Bartošové: „My jsme se do té minisérie snažili dostat, že i tenhle člověk, který fungoval jako pravá ruka Ládi Štaidla, měl tu Ivetu rád.“ O co Lubošovi vlastně jde? Jackuliak to vysvětluje tak, že když jste v šoubyznysu, tak existují lidé, kteří kolem vás pořád chodí a říkají vám: „Teď si umyjete zuby, tady máte ananas.“ Postava, kterou Jackuliak ztvárňuje, tedy spíše znázorňuje tlak, který byl na Bartošovou vyvíjen. A ten byl enormní:

Šoubyznys

 „Iveta byla tak citlivá, že to neunesla," vysvětluje Jackuliak s tím, že hraje roli, která dělá: „Ivetko zlatá, teď budeš dělat tohle a teď budeš dělat tohle.“ A takhle podle oblíbeného herce funguje šoubyznys. „Ale opravdu takhle funguje. I teď,“ dodává Jackuliak. 

Iveta

Pokračování Ivety sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady