Oskar Hes o slávě Bartošové a Hrušínského: Co si vůbec nedokáže představit?

Oskar Hes v minisérii Iveta ztvárňuje Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Co si o něm myslí? A co dalšího prozradil v exkluzivním rozhovoru?

Co si Oskar Hes myslí o bulváru? A jak pohlíží na slávu?

V druhé řadě Ivety ztvárňujete Rudolfa Hrušínského. Dokážete si představit, že byste zažíval stejnou slávu jako on?  

My jsme to řešili i s Ančou, protože oni byli opravdu mega hvězdy. Dnes takový už nikdo není, protože je nás hodně. Tenkrát byly dva programy a oni měli celovečerní film. Takže to viděli všichni. Kamkoliv šli, tak je lidé poznávali. Nedokážu si takovou obrovskou pozornost představit. Nevím, jestli by mi to bylo příjemné. Nevím, jak bych s tím bojoval. 

Je podle vás rozdíl v tom ztvárňovat živou a fiktivní postavu?

Je to samozřejmě úplně jiné. Člověk musí na věci přicházet mnohem více ze sebe a vytvářet je nově. Když je ale člověk živý a můžu se na něj podívat, jako se teď koukám na vás, tak může člověk toho, koho ztvárňuje, opravdu nasát. Nějak ho nakoukat. A za mě je asi trošku jednodušší ztvárňování živých osob. I když u vymýšlení nějaké nové postavy má zase člověk volné ruce. Tam je možné si dovolit cokoli.

Co si o Rudolfovi Hrušínském vlastně myslíte?  

Že to je člověk, který je stále ještě velmi pracovitý. Má chuť učit se nové věci a zkoumat nejen tu svou hereckou profesi, protože on už se tomu úplně nevěnoval. Nyní píše scénáře, hodně cestoval. Myslím si, že je to člověk, který je otevřený. Nemusí nikomu nic dokazovat, protože tou slávou prošel. A ustál to. To je úctyhodné, ustát takovou obrovskou slávu a tlak. Ne každý to dá!

​Narazil jste na slávu. Dalším tématem Ivety je bulvár. Dotkl se někdy vás osobně?

Ano. Dotkl a dotýká, protože dělám profesi, kterou dělám. I když se mu snažím vyhýbat. Nedávám třeba úplně bulváru rozhovory. Snažím se tomu vyhýbat, protože je mi to nepříjemné. Taťka se s tím potýkal celoživotně. V dobách své největší slávy se s tím potýkal hodně. My jsme s tím už jako malí přišli do kontaktu. A já třeba osobně to nemám úplně rád, ty lidi.

Co by mělo být na bulváru jiné?

Všechno. Hlavně by neměli lhát, měli by říkat pravdu. Uvádět věci tak, jak jsou. A ne si je překrucovat. Já vím, že je to vlastně gró bulváru, to, aby se to četlo. Ale to samo o sobě mi vlastně přijde špatně.  

Aktuální trend je, že spousta lidí o sobě informace sdílí, aby se propagovala. Máte to stejně?

Já jsem si zrušil sociální síť Instagram, protož jsem měl pocit, že na tom trávím zbytečně moc času. Ohledně osobního života se snažím takto ukazovat minimum. Když už, tak něco pracovního. Nemám nic proti tomu, když se tím někdo živí. Já bych to asi nedokázal. (...). Podle mě je zdravé, aby si člověk udržel nějaký soukromý prostor, kde může být sám se sebou nebo jen se svými nejbližšími.

Pokračování Ivety sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady