• Pořady
  • Iveta
  • Obsazení minisérie Iveta? Porovnejte si podobu herců a skutečných osobností

Obsazení minisérie Iveta? Porovnejte si podobu herců a skutečných osobností

Dlouho očekávané pokračování minisérie Iveta se blíží. Už 5. května se budeme moct ponořit nejen do devadesátých let, ale také vidět zásadní události, které v nich prožívala Iveta Bartošová.

Na jaké postavy se v druhé řadě můžete těšit? A co o hrdinech řekli jejich představitelé?

Anna Fialová jako Iveta Bartošová

Stejně jako v první sérii se hlavní role ujala skvělá Anna Fialová. Tentokrát už ale nehraje dívenku toužící po slávě, ale ženu na vrcholu kariéry. Ani během této doby se Ivetě Bartošové nevyhýbaly životní tragédie.

Anna Fialová ve druhé sérii ztvárnila Bartošovou na vrcholu kariéry.  |  FOTO:  TV Nova / Supraphone

„Když se do toho člověk ponoří, tak to její období nebylo úplně růžové. A tím to nebylo ani nijak růžové pro mě, protože já si představuji, že se to všechno děje mně,“ řekla pro nova.cz Anna Fialová, která zvládla nejen náročnou roli, ale i choreografii a zpěv.

Ondřej Gregor Brzobohatý jako Ladislav Štaidl

Ondřej Gregor Brzobohatý si i tentokrát zahraje Ladislava Štaidla. Oproti první sérii ale po boku Anny Fialové dostane daleko více prostoru. Podle režiséra Michala Samira se můžeme těšit na fenomenální herecký výkon, mimo jiné i proto, že se Ondřej jako neherec připravoval na roli s pedantskou pečlivostí.

Podobnost svého otce a Ondřeje Brzobohatého ocenil i Artur Štaidl.  |  FOTO:  TV Nova / Profimedia

„Nade mnou visí piedestal herectví mého otce,“ přiznal Ondřej pro nova.cz. „Ne že bych z toho měl nějaký komplex, ale opravdu mám pocit, že táta zvládal svoji profesi naprosto bravurně a já jsem jenom takový slabý odvar,“ dodal. 

Saša Rašilov jako Karel Svoboda

Vybrat herce do role Karla Svobody? To byl pro tvůrce pěkný oříšek. Úspěšný skladatel měl totiž specifické charisma i energii, kterou už pomalu odvál čas.

Karel Svoboda a Saša Rašilov
Karla Svobodu v podání Saši Rašilova poznáme jako bonvivána se specifickým humorem.  |  FOTO:  TV Nova / Profimedia

​​„Hledali jsme dlouho. Měli jsme na castingu člověka, který mu byl fyzicky velmi podobný, ale neherec. A to se bilo,“ přiznal režisér Michal Samir úskalí castingu. „Nakonec producentka a castingová režisérka Maja Hamplová přišla s nápadem na Sašu Rašilova,“ dodal.

​​Ondřej Ruml jako Karel Gott

Božský Karel Gott byl jen jeden. Potěšit přísné fanoušky proto není pro filmaře nic snadného. Ondřeji Rumlovi se to ale povedlo na výbornou. Předvedl fenomenální pěvecký výkon. A kromě toho dokázal ohromit dokonce i maminku režiséra. 

Iveta Bartošová si s Karlem Gottem zazpívala na jeho vánočním koncertě. V pokračování minisérie nebude ani toto vystoupení chybět.  |  FOTO:  TV Nova / Profimedia

„​Moje máma byla zrovna na natáčení a řekla: ‚Tady ten váš Gott je víc Gott než opravdový Karel Gott.‘ S tím jsem souhlasil,“ dodal Michal Samir, podle kterého je spíše než vzhled důležitá esence postavy.

Oskar Hes jako Rudolf Hrušínský nejmladší

Rudolf Hrušínský v devadesátých letech zažíval takovou slávu, že se pro davy fanynek často nemohl ukázat ani na ulici. S Ivetou Bartošovou je tak pojilo nejen natáčení hitu Svatba upírů, ale i samota plynoucí z ohromné popularity.

Rudolf Hrušínský nejmladší zažíval v devadesátých letech mimořádnou popularitu.  |  FOTO:  TV Nova

​„Dneska už nikdo takový není. Tenkrát byly dva televizní programy. A oni hráli v celovečerním filmu, který navíc viděli úplně všichni. Kam šli, tam je poznávali a byli z nich úplně na větvi,“ řekl Oskar Hes pro nova.cz a dodal: „Nedokážu si představit tu obrovskou pozornost. Nevím, jestli by to bylo příjemné. Takový ‚fame‘.“

Eliška Křenková jako Ivana Bartošová

Dvojče slavné zpěvačky se v minisérii objeví i tentokrát. Stejně jako v první řadě zde diváci uvidí nejen skvělou Elišku Křenkovou, ale i pevnost sesterského pouta a vzájemnou podporu, kterou nerozdělila ani stejná profese.​

Ivana Bartošová se stejně jako její sestra věnovala zpěvu.  |  FOTO:  Facebook Ivana Viana Bartošová / TV Nova

​​Nové postavy jako zrcadlo doby

Diváci se mohou těšit i na Jána Jackuliaka v roli řidiče a člena ochranky Luboše a na Zuzanu Zlatohlávkovou jako reportérky Gábi. Jejich postavy sice nemají základ v reálných postavách, jsou ale inspirované hned několika figurami tehdejší doby.

Ján Jackuliak a Zuzana Zlatohlávková hrají komplexní, i když místy záporné postavy.  |  FOTO:  TV Nova

Jak se herci zhostili svých náročných ​rolí? To uvidíte již brzy! Pokračování Ivety můžete sledovat od pátku 5. května na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady