• Pořady
  • Iveta
  • Televize Nova a devadesátky: Eso spojovalo české teenagery, Riskuj! zase chodící encyklopedie

Televize Nova a devadesátky: Eso spojovalo české teenagery, Riskuj! zase chodící encyklopedie

Devadesátá léta odzvonila vládě jedné strany, ale znamenala i začátek vysílání jednoho důležitého kanálu. V roce 1994 jako hurikán vtrhla do éteru i televize Nova, která divákům přinesla dosud nevídané americké seriály, ale i pořady z vlastní produkce.

Ve zlatých devadesátkách nás dokázaly nejen pobavit, ale zcela nadčasově nahradit i seznamovací aplikace. A řekněte sami, kdo to dnes má?

Eso

Čágo bélo, šílenci! Pohled na mariášové eso poprvé v historii rozbušil srdce nejen notorickým karbaníkům, ale i českým teenagerům. 

První díly Esa se natáčely v Discolandu Sylvie.  |  FOTO:  TV Nova

​Sobota totiž nebyla sobotou, pokud v kulisách Discolandu Sylvie nekřepčila krásná Tereza Pergnerová s várkou nejnovějších hitů od The Kelly Family nebo DJ BoBa. ​​A pokud vám nestačil hudební víkend, tak tu na vás čekala výroční kazeta! Ta vám umožnila užívat si hudby, dokud nerupla páska v kazetě. Nebo dokud neruply nervy rodičům. 

Tereza Pergnerová se stala neodmyslitelným symbolem českých devadesátek.  |  FOTO:  TV Nova

​Tereza Pergnerová moderovala Eso do roku 1998. A ačkoliv díky pořadu později vyrostlo mnoho slavných moderátorů, pro většinu devadesátkových dětí bude Eso symbolizovat právě ona.

Volejte řediteli

Není nad to si před nedělním obědem smlsnout na koláčích sledovanosti. Zvláště když vám samotný ředitel na úvod popřeje: „Dobrou chuť, pokud zrovna obědváte“. Vladimír Železný na dotazy diváků odpovídal s železnou pravidelností už do roku 1994. I díky pořadu Volejte Novu jeho odkaz přežívá dodnes!

Kolotoč

Nechat se oslnit barevným kolotočem, zářivou kravatou Pavla Poulíčka i neschopností některých soutěžících doplnit poslední písmenko skládačky. I to byl pořad Kolotoč, který nás na obrazovkách vítal od roku 1996 do roku 2003.

Pavel Poulíček populární Kolotoč roztáčel v letech 1996 až 2003.  |  FOTO:  TV Nova

​​Zatímco v první řadě mohli soutěžící s nejvíce body dosáhnout na věcné výhry, v dalších řadách už nastoupilo staré dobré točení výhry.

Riskuj!

Verze amerického pořadu Jeopardy přivedla před kamery prakticky všechny české chodící encyklopedie. Běžný divák si možná poplakal nad omezeností vlastního přehledu, zvuk časomíry byl ale skvělým doprovodem k odpolednímu šlofíčku.

​Pořad Riskuj! se dočkal hned několika moderátorů, z nichž asi nejvýraznější byli Jan Rosák, Ivan Vyskočil nebo Petr Svoboda. Nejdříve jste mohli vyhrát automobil, později už se soutěžilo pouze o peníze. 

Rande

„A jaký se ti líběj kluci?“ „Mourovatý!“ Kdo měl v devadesátkách seznamovací aplikace, ať první hodí kamenem! Vztahuchtiví teenageři proto museli využít obživlý Tinder v podání Slávka Boury a Markéty Mayerové, kteří pro ně vymýšleli seznamovací hry a úspěšně je dovedli až k prvnímu randíčku. ​Vraťte se s námi do hořkosladkých devadesátých let. Pokračování Ivety sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady