Herci z Doktorky Quinnové po třiceti letech: Poznali byste je a co dnes dělají?

Americký seriál Doktorka Quinnová slaví letos třicet let. Stále je mezi lidmi dost oblíbený. Čím se jeho hlavní hrdinové dnes živí? Kdo zůstal u herectví? A jak vypadají dnes děti, které v seriálu hrály?

Dne 1. ledna roku 1993 se na televizních obrazovkách v amerických domácnostech objevil seriál Doktorka Quinnová. V něm se hlavní hrdinka odstěhovala do městečka Colorado Springs, kde následně provozovala lékařskou praxi. Ve městě se také seznámila s Byronem Sullym, který se pro doktorku stal osudovým mužem. Seriál se v devadesátkách dostal i do České republiky. A momentálně ho vysílá Nova Lady.

Jane Seymour byla Bond girl 

Doktorku Quinnovou ztvárnila herečka Jane Seymour, která pochází z Velké Británie. Její celé jméno je Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg. Později s narůstající slávou přijala umělecké jméno Jane Seymour. Byla známá už před seriálem. Zahrála si třeba Bond girl ve filmu Žít a nechat zemřít. Objevila se také v seriálu Battlestar Galactica. S hraním po konci Quinnové neskončila. Objevila se například ve filmech Nesvatbovi, V zemi Jane Austenové nebo Děda, postrach rodiny.

Doktorka Quinnová
Jane Seymour a Joe Lando v seriálu Doktorka Quinnová.  |  FOTO:  Profimedia

Joe Lando by chtěl pokračování Doktorky Quinnové

Jak už bylo zmíněno výše, pro Quinnovou byl osudovou láskou Sully, kterého si zahrál Joe Lando. Ten se dodnes se Seymour přátelí a často se vídají. Dokonce si spolu opět zahráli v komedii A Christmas Spark. Lando tedy u herectví zůstal. A dokonce by si uměl představit, že by měla Doktorka Quinnová pokračování. S ním názor zastává i Seymour, která na Instagramu přidala fotografii, na které je s Landoem a Williamem Shockleym, který hrál v seriálu Hanka Lawsona.

​​Shawn Toovey se už hraní moc nevěnuje

Roztomilého chlapečka Briana Coopera, o kterého se Quinnová v seriálu starala, když mu zemřela maminka, si jistě pamatuje každý fanoušek. Role se tehdy ujal Shawn Toovey. A za ztvárnění Briana získal čtyři ceny Young Artist Awards. Po seriálu se Toovey herectví věnoval už málo. Rozhodl se zaměřit na pomoc druhým. Proto založil dětskou radu pro nadaci Audrey Hepburn Hollywood for Children. Podle Wikipedie je dále členem organizací, které pomáhají lidem s cukrovkou nebo se zabývají bojem proti zneužívání dětí.

Erika Flores hrála v seriálu Dr. House

Dalším dítětem, o které se doktorka v seriálu starala, byla Colleen Cooper. Tu si v prvních dvou sériích zahrála Erika Flores, která měla ukončit hereckou kariéru v roce 2009. Jejím posledním projektem byl seriál Dr. House. V roce 2016 se znovu setkala se Seymour, která jejich společnou fotku přidala na Instagram. Fotku najdete v galerii níže. Když Flores odešla ze seriálu, nahradila ji Jessica Bowman. Ani ona u hraní dlouho nezůstala a s kariérou měla skončit v roce 2011.

Galerie

Chad Allen se stal klinickým psychologem

Třetího sourozence Cooperových ztvárnil Chad Allen, který se po seriálu objevil například v Odložených případech, Myšlenkách zločince nebo ve filmu Na konci světa. Dráhu herectví pak vyměnil za profesi klinického psychologa. 

Seriál Doktorka Quinnová sledujte na Nova Lady.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady