Tereza Hofová o natáčení Dámy a Krále: S hlavní maskérkou mám nástup o 2 hodiny dříve než zbytek štábu! Proč?

Tereza Hofová o natáčení Dámy a Krále: S hlavní maskérkou mám nástup o 2 hodiny dříve než zbytek štábu! Proč?
Zdroj: TV Nova

Úspěšná advokátka, která dokáže vysekat své klienty z těch nejhorších obvinění – taková bude Lenka Braunová ze seriálu Dáma a Král. Co o své postavě prozradila její představitelka Tereza Hofová?

Tereza Hofová je absolventkou DAMU, oboru činoherní herectví. Většinou se pohybuje na nezávislé scéně, což byl také jeden z důvodů, proč přijala tuto roli. Co dalšího prozradila?
 

Čím vás seriál Dáma a Král zaujal?
Těšila jsem se na opětovnou spolupráci s Vladimírem Michálkem a Matějem Hádkem. Rovněž mi přišlo zajímavé, jaké to je, pracovat na tak velkém projektu, protože se více pohybuji na nezávislé scéně. Takže je to pro mě úplně nová zkušenost.


Jak byste charakterizovala svou postavu?
Práce na vytváření herecké postavy Lenky Braunové je určitě podnětná zkušenost. V prvních epizodách se pozornost směřuje hlavně k Prokopu Královi a Lenka mu spíš sekunduje. Zatím ještě úplně neprojevila, kým skutečně je. Lenka Braunová respektuje svého kolegu Rudolfa Černého jako autoritu, určitý vzor. On jí vlastně i supluje otce. Příchod spontánního podivína Prokopa Krále zjevně naruší její rutinu.

 

Máte některé vlastnosti s Lenkou Braunovou společné?
Řekla bych, ze si nijak výrazně podobné nejsme. Ale postava Lenky je v neustálem progresu a vyvíjí se, takže jsem zvědavá. Třeba se mou povahou scenáristé do budoucna inspirují. A nebo naopak. Což je ta lepší varianta. Je pro mě zábavné a inspirující hrát někoho úplně jiného než jsem já.

Galerie

Umíte si představit sebe v reálném životě jako advokátku?
Celkem ano. Bavily by mě určité kauzy.

 

V seriálu tvoříte zábavnou dvojici s Matějem Hádkem. Jaké je hrát po jeho boku? A jste vtipná dvojka i mimo kamery?
Naše dvojice je podle mého názoru postavená především na kontrastech dvou světů a rozdílných charakterech, takže to v určitých situacích i trochu jiskří. Spolupracovat s Matějem mě baví, učím se od něj. Matěj je zkušený a výborný herec. Známe se už ze Švandova divadla a ze spolupráce z jiných televizních projektů. Je fajn se zase při práci potkat.

FOTO:  TV Nova

Který natáčecí den/scéna vám zůstane v paměti už napořád a proč?
To asi ukáže čas. Zatím mi nejvíc utkvělo skákání šipky do bazénu, protože nejsem vůbec milovník vodních sportů a ani promenáda v plavkách není moje přirozená potřeba. A rozhodně jízdy autem. V Praze neřídím, nemám potřebu si pořizovat auto, raději si čtu v MHD nebo ve vlaku a koukám z okýnka. Jsem zvyklá řídit spíš po silnicích Islandu, s maximálně dvěma pasažéry a navíc starou skořápkou s manuálem, a to mě tedy neskutečně baví. Mít auto narvané po strop štábem, automat, hrát a do toho čelit macho situaci „žena za volantem" je vždy vyloženě „príma“ zkušenost. U nás v Čechách se pořád vykládá ženská emancipace tím, že má žena řidičský průkaz. Takže Lenka Braunová má samozřejmě vytuněnou káru.

 

Jak se vám spolupracuje s režiséry seriálu Vladimírem Michálkem, Petrem Zahrádkou a Slobodankou Radun?
S Vladimírem se už známe z minulých projektů, rozumíme si a hodně věcí cítíme podobně, to je při práci velká výhoda. Slobodanka mě překvapila svou laskavostí, empatií a přirozenou autoritou. Petr Zahrádka například zase naprosto ctí scénář.

 

Předcházela natáčení seriálu nějaká speciální příprava?
Speciální příprava předchází vlastně každému natáčecímu dni - a to co se týče masek. Můj přirozený vzhled příliš nezapadá do českého mainstreamu, takže mám vždy s hlavní maskérkou nástup o dvě hodiny dřív než zbytek štábu a rovnáme a barvíme vlasy. Ale mě to baví, proměna k herectví patří a navíc to vytváří určitou ulitu, což je fajn.

 

Nový seriál Dáma a Král na TV Nova již v neděli 22. října ve 20:15.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

DCERA ZLODĚJE STOLETÍ: Anna Linhartová to řekla naplno. Jak to prožívala?ŠÉF DÁMY A KRÁLE: Jak blízko měl Miroslav Donutil k tomu, aby se stal právníkem?


Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Dáma a Král

Články k pořadu Dáma a Král

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady