• Pořady
  • Volejte Novu
  • Legendární televizní hlasatel Alexander Hemala v Dámě a Královi: Kvůli roli strávil v maskérně hodiny!

Legendární televizní hlasatel Alexander Hemala v Dámě a Královi: Kvůli roli strávil v maskérně hodiny!

Další díl oblíbeného seriálu Dáma a Král zavede diváky do domova seniorů, kde dojde k nehezkému mordu jednoho z obyvatel tohoto zařízení. Byl to komplikovaný a (jak se ukáže) i konfliktní muž. Zahrál si ho legendární televizní hlasatel Alexander Hemala . Ve vzpomínkách pamětníků ale zcela určitě utkvěl jinak, než nám ho teď tvůrci v seriálu naservírují. Bude totiž nalezen s pletací jehlicí zabodnutou do krku!

Lidí, kteří zavražděného neměli rádi, bylo víc, a tak je nejlepším řešením se do domova infiltrovat. Tentokrát to ale není úkol vhodný pro Milana (Michal Dalecký), který se povětšinou těchto záležitostí rád a s chutí ujímá. Je na to příliš mladý. Roli infiltrátora na sebe tedy mimořádně bere sám Rudolf Černý (Miroslav Donutil) a jde do toho s nevídaným odhodláním. Bez nadsázky lze říct, že se jedná o další herecký koncert pana Donutila. Nově příchozí šourající se důchodce, kterého ztvárnil, budí úsměv, soucit a současně i obdiv. 

Zavražděný skonal vskutku trýznivou smrtí. Jeho páteří proletěla pletací jehlice jako šíp. Proklála mu krk napříč - jedinečná příležitost pro maskéry, aby předvedli své know-how. „Pan Hemala měl zhruba o dvě hodiny dřívější nástup do maskérny. Na přední i zadní stranu krku mu byl nanesen silikon, na kterém byla přichycena pletací jehlice. Vše bylo oblepeno umělou krví,“ prozrazuje výkonný producent seriálu Tadeáš Trojánek.

A co na to Saša Hemala? „Když mi zavolal pan režisér s nabídkou role seniora v domově důchodců, zaskočilo mě to. Říkal jsem si, že to musí být nějaký omyl. Ujišťoval jsem se, jestli opravdu viděl moji fotku. Jestli náhodou nešlo o fotku mého táty, který byl herec. On si ale byl jist, a tak mi spadl hřebínek. Moje žena mi totiž pořád tvrdí, jak jsme mladí. A já jí věřil… Byla to zajímavá zkušenost. Když na mě v maskérně narazil Mirek Donutil, pronesl: ‚Ty vole, takhle jsi měl v televizi hlásit!‘ Byl jsem celý zlitý krví, na niž byla použita nějaká speciální tekutina z Anglie. A namaskováním to nekončilo. Odmaskování trvalo snad ještě déle!“

Seriál Dáma a Král II sledujte každou neděli ve 20.20 na Nově!

Podívejte se na poslední díl Dámy a Krále II

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Volejte Novu

Články k pořadu Volejte Novu

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady