• Pořady
  • Český slavík
  • Nominace na Objev roku v Českém slavíkovi: Získá jej Tereza Balonová, Rodan nebo Rozálie

Nominace na Objev roku v Českém slavíkovi: Získá jej Tereza Balonová, Rodan nebo Rozálie

Objevy Českého slavíka jsou v letošním ročníku tři Tereza Balonová, Rodan a Rozálie. A jelikož se jedná o mladou krev, podívejte se na jejich autorskou tvorbu. Tohle jsou oni.

Energická Tereza Balonová a Kdo jsme byli

Nápaditá autorka, zpěvačka a brilantní kytaristka – žádné z těchto označení není v případě Terezy Balonové přehnané. Dnes třiadvacetiletá písničkářka sbírala poslední čtyři roky zkušenosti na koncertních pódiích po boku hvězdných kolegů, postupně se etablovala a trpělivě pilovala svůj rukopis. Nyní vydává své 2. album Lampiony. Osobitý mix rockového písničkářství a popu. „Byla jsem moc překvapená. Od mého dětství koukáme na Slavíky celá rodina a nominace je pro mě obrovská čest. Mám radost, že se letošního ročníku můžu zúčastnit osobně s touhle nominací,“ říká nadšená zpěvačka.

Introvertní párty u RODANA

Rodan Tuka je český hudebník a zpěvák, který se narodil v Neratovicích, ale od dětství žije v pražských Letňanech. Zájem o hudbu v něm probudili jeho rodiče, kteří jsou velcí hudební fanoušci – jeho otec je vášnivým kytaristou samoukem. Rodan se začal zajímat o hudbu a zpěv, ale k vlastní hudební tvorbě se dostal teprve nedávno, když dostal kytaru, a přesto už je nyní nominován na objev roku. Se svým singlem Introvert Party Club se dostal i mezi pětici finalistů českého národního kola soutěže Eurovision Song Contest 2023.

Charismatická Rozálie

Zpěvačka, akordeonista, herečka a tanečnice kombinuje svým nezaměnitelným syrovým projevem a jadrnou ironií dryáčnický šanson s cynickou romantikou. Svým uhrančivým půvabem a přesvědčivostí vypráví svoje životní příběhy v čistě autorských písních, které nacházejí silnou odezvu napříč spektrem publika. Písně Rozálie rezonují v dnešním vyumělkovaném světě tolik vyhledávanou upřímností a realitou života.

​​Velkolepý galavečer sledujte na televizních obrazovkách v pátek 24. listopadu 2023.

​Generální partner Českého slavíka Trinity Bank věnuje vylosovanému výherci nový luxusní automobil Mercedes Benz.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady