UNIKÁTNÍ EXPOZICE: Oslava šedesáti let fenomenální dráhy Karla Gotta proběhne ve velkém stylu!

UNIKÁTNÍ EXPOZICE: Oslava šedesáti let fenomenální dráhy Karla Gotta proběhne ve velkém stylu!
Zdroj: Nova.cz

Fanoušci budou nadšení! Richard Fuxa a Karel Gott letos uspořádají velkolepou výstavu, která návštěvníkům unikátní formou zmapuje umělcovu životní dráhu a profesní kariéru!

„S Karlem Gottem jsem se seznámil před čtyřmi lety, kdy jej zaujala historicky nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v České republice – ucelená sbírka Muchových plakátů, kterou jsme veřejnosti představili. Od té doby jsme si společně pohrávali s myšlenkou, jak souhrnně přiblížit umělcově publiku jednotlivé etapy a vývoj desítek let strávených na koncertních podiích, ve studiích a na cestách,“ říká Richard Fuxa.

FOTO:  Profimedia

Výsledkem se stane expozice, jež doposud nemá v českém showbyznysu obdoby. Originální výstavní show představí ucelený pohled na mnohonásobného Slavíka tak, jak ho fanoušci ještě neměli možnost poznat. Produkce se ujaly společnost BigMedia a Nadační fond Richarda Fuxy ve spolupráci s Národním muzeem, pojatá bude ve stylu veleúspěšných zahraničních výstav, které nabízí neotřelý komplexní pohled na kariéru například Davida Bowieho či Rolling Stones.

A čím jsou pro světovou hudební scénu tato dvě jména, tím je (nejen) pro tu českou Karel Gott. Ikonou popu, jejíž životní i kariérní střípky poskládané do uceleného obrazu zaujmou všechny, kterým se vryl do paměti. A těžko v České republice najdete někoho, koho by žádným způsobem Mistr neoslovil.

FOTO:  Profimedia

„Vždycky jsem si přál výstavu v takovém duchu uspořádat. Expozici, která ukáže mým fanouškům souhrnný soubor artefaktů mapujících celou mou kariéru, jež provázela i jejich životy. Připomene jim třeba chvíle již dávno zapomenuté, vybaví se jim vzpomínky. Tak jako mně, když jsme společně jednotlivé exponáty kompletovali. Zcela profesionální a precizní zpracování výstavy díla Alfonse Muchy mě přimělo k myšlence, že pokud chci, aby expozice o mém životě a tvorbě měla patřičnou úroveň, pak je Richard Fuxa tím pravým, kdo by ji měl zorganizovat,“ vysvětluje Karel Gott.

Výstava proběhne v průběhu letošního roku, místo a termín konání budou již brzy oznámeny!
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady