Z holky s rovnátky pěveckou ikonou. Jakou proměnou prošla Ewa Farna?

Zpěvačka Ewa Farna prošla od začátku kariéry neuvěřitelnou proměnou. Z nadějné dívenky se postupně stala sebevědomou ženou, která dobývá přední příčky českých i polských hitparád. Není tedy divu, že se už několik let umísťuje mezi prvními třemi nejlepšími zpěvačkami v anketě Český slavík.

Když se v roce 2006 objevil hit Měls mě vůbec rád, pobrukoval si ho snad úplně každý. Podobných hvězdiček, které ale rychle pohasly, bylo v showbyznysu nepřeberné množství. Málokdo proto pravděpodobně čekal, že je to teprve začátek megaúspěšné kariéry. 

Měls mě vůbec rád

Tehdy třináctiletou Ewu objevil producent Lešek Wronka, který v ní už tehdy viděl velký potenciál. Po vydání prvního singlu získala ocenění Objev roku ve Slavíkovi a začala se brzy pravidelně umísťovat na bronzovém místě v kategorii zpěvaček. Na začátku kariéry dělala také předskokanku na koncertech Lucie Bílé, která se stala kmotrou její druhé desky.

Rovnátka jako nový trend

Během relativně krátké doby získala tolik fanoušků, že dokonce spustila nový trend. Díky ní se tisíce puberťáků přestalo stydět za to, že musí nosit rovnátka. Někteří je dokonce chtěli začít nosit dobrovolně, protože se z nich stal stylový módní doplněk. 

FOTO:  TV Nova - Kiril Táborský

Tomáš Klus

V roce 2011 moderovala společně s písničkářem Tomášem Klusem ceny Anděl. Půl roku spolu tvořili pár, ale jejich vztah se poté rozpadl. Média tehdy spekulovala o tom, zda v tom náhodou není někdo třetí. O sedm let starší zpěvák sám později přiznal, že se v minulosti nechoval ke svým partnerkám úplně dobře.

FOTO:  Profimedia

Martin Chobot

Její osudovou láskou se stal kytarista Martin Chobot, se kterým začala chodit v roce 2013 a o čtyři roky později si ho vzala. Příchod prvního potomka oznámili tak, jak se na zpěvačku sluší a patří. Vydala začátkem roku 2019 velmi intimní videoklip k písni Ta o nás, která zachycuje jejich vztah. V současnosti spolu mají dvě děti –⁠ tříletého Artura a osmiměsíční Ellu. Zpěvačce se tedy daří jak profesně, tak v soukromém životě.

FOTO:  Profimedia / Youtube

Kritika vzhledu

Dospívání před zraky veřejnosti není ale vůbec nic jednoduchého. Často se zpěvačka musela potýkat s médii, která neustále sledovala její vzhled. Kvůli tomu si také hodně lidí myslí, že má právo hodnotit její postavu či styl oblékání a jejich upřímnost nezná mezí. A tento zvláštní trend pokračuje i teď, ačkoliv se proti němu zpěvačka už mnohokrát vymezila.

Sebeláska

Člověk by se měl mít rád takový, jaký je. I když má určitě každý něco, co se mu na sobě nelíbí. Důležitější než soudy ostatních je totiž to, abychom dokázali žít sami se sebou. Skladbou Boky jako skříň dala Ewa jasně najevo, že si z kritiky už nedělá těžkou hlavu. Poselství sebelásky rozvíjí také ve videoklipu k písni Tělo.

Slavice

Minulý rok se jí dokonce podařilo sesadit z prvního místa v kategorii zpěvačka v anketě Český slavík legendární Lucii Bílou. Slovy klasika padawan překonal mistra. Tento rok se to ale vrátilo do zajetých kolejí a Ewa skončila opět druhá. Vzhledem k tomu, že ji Lucie Bílá už od začátku podporuje na její cestě a byla jí vzorem, z jejího projevu nebyla cítit žádná zášť ani nic podobného.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ewa Farna (@ewa_farna93)

Pokora a talent

I když je ve světě showbyznysu už tolik let, pokora jí evidentně nechybí. Moc děkuju, že tady můžu být, řekla v projevu při vyhlášení druhého místa. Tady nahoře vás zaplaví takový pocit, je to vděk,“ dojala se. Můžeme být rádi, že máme v Česku tak talentovanou zpěvačku z mladé generace. Zase tolik jich totiž v současnosti není. Přejeme, ať se jí v budoucnu všechno daří tak jako nadále.

Na celý záznam z letošního Českého slavíka se můžete podívat na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady