Bližší Kabát než Mirai! Legendární rocková skupina opět ovládla Českého slavíka

Hudební skupina Mirai opět zazářila na předávání Českého slavíka. I když se skupině nepodařilo obhájit vítězství z minulého roku, na pódium se přece jen dostala – převzala cenu za druhé místo. Jaké byly jejich pocity těsně před předáváním?

Poprvé se na Českém slavíkovi objevili jako nováčci a vybojovali si uznání jako objev roku 2017, v minulém roce dokonce zvítězili a přeskočili takové kapely jako Kryštof nebo Kabát! Před přenosem Českého slavíka 2022 se svěřili: „Říká se, že obhájit je těžší, protože to znamená vyhrát dvakrát!“ Bohužel to nevyšlo. Nevadí! Předávání cen Český slavík 2022 opět ovládla skupina Kabát.

Komu dalšímu Mirai ocenění přejí?

Těsně před vyhlášením ankety kapela uvedla, že se velmi těší na nového vítěze a zajímají ji také noví a neokoukaní interpreti. „Budeme mít radost, když se bude dařit hlavně mladé krvi, nové generaci. Slavíkům dlouhodobě kraloval Božský Kája – a to bylo senzační. Jenže dnes se hledají jiní a noví Slavíci. Proto by bylo ideální, kdyby se objevil také někdo nový, kdo rozčeří vody stálé hudební scény.“

Fanoušci a anketa Český slavík

Pro skupinu je anketa Český slavík důležitá jako odraz aktuálního dění na hudební scéně a důkaz toho, jaký je o ně skutečný zájem. „Je to hlas lidu vypovídající, co lidi opravdu zajímá. Pro nás je to určitě víc, než když o nás napíše kritik pozitivní recenzi. Nejdůležitější přece je, jestli naši hudbu mají rádi, dělá jim radost, a proto přijdou na koncerty,“ řekl frontman kapely těsně před vyhlášením vítězů.

Galerie

Jedna soška pro čtyři lidi

Kapela má čtyři členy, soška je ale pouze jedna. „Bohužel, je to tak. A pokud vyhrajeme, tak si přejeme abychom sošku dostali každý. Předejdeme pak hádkám v kapele a nemusíme si je prohazovat na rande, abychom se pochlubili,“ říkají s humorem.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady