• Pořady
  • Český slavík
  • Každý si přeje získat Slavíka. Po čem dalším Anna Julie Slováčková touží?

Každý si přeje získat Slavíka. Po čem dalším Anna Julie Slováčková touží?

Český Slavík slaví 60leté výročí od založení ankety. Jaký význam má fanouškovská anketa pro samotné hudebníky a je pro ně ocenění důležité?

Pozor pro oblíbené interprety můžete hlasovat pouze do konce října! Zpěvačka Anna Julie Slováčková a violoncellistka Terezie Kovalová, která aktuálně chystá své první sólové album, sdílely svůj názor na anketu Český slavík. Jaká je podle nich budoucnost tohoto ocenění?

Všichni si přejí ocenění

Anna Julie Slováčková studovala na konzervatoři populární zpěv, ale divákům je známá spíše díky svému hereckému nadání – již několikátým rokem ztvárňuje sestřičku Radku v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Vystupovala také v show Tvoje tvář má známy hlas.

Co soudí o fanouškovském ocenění Český slavík? „Tuším, že každá zpěvačka nebo zpěvák v sobě skrývají přání se v takové anketě umístit, ale já jsem si už minulý rok řekla, že když se to nestane, nebudu z toho smutná.“

Alternativní hudební scéna

Terezie Kovalová spolupracuje například s La Putykou, s Jakubem Königem, Vladivojnou La Chia, Borisem Carloffem a dalšími. Aktuálně připravuje první sólovou desku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Terezie Kovalova (@tereziekoval)

Co si muzikantka alternativní hudební scény myslí o populární anketě Český slavík? „Napadne mě hlavně česká hudební historie a je pro mě zajímavé sledovat prolínání hudebních a všeobecných dějin. Pokud bych ocenění získala, bylo by to krásné ocenění. Ovšem nezapomínejme, že krása hudby není hodnotitelná. Myslím si, že Český slavík je také hodně o samotné osobnosti zpěváka a jak dokáže fanoušky oslovit. Není to jen o tom, jakou nebo jak kvalitní hudbu tvoří. A proto si myslím, že se Slavík předefinovává a to hlavně s aktuální mladou generací, která se pohybuje na sociálních sítích, a to určitě musí přinést změnu.“

Podpořte i vy své oblíbené interprety, hlasovat můžete pouze do konce října na stránkách ceskyslavik.cz

Na velkolepý galavečer se můžete na televizních obrazovkách těšit 12. listopadu 2022.

Generální partner Českého slavíka Trinity Bank věnuje vylosovanému výherci nový luxusní automobil Mercedes Benz GLC

FOTO:  TV Nova

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady