Slavíky opět ovládl Karel Gott. Mistr je v nemocnici, na pódiu ho zastoupila dcera

Slavíky opět ovládl Karel Gott. Mistr je v nemocnici, na pódiu ho zastoupila dcera
Zdroj: Jakub Deml

Pokud někdo čekal, že legenda české hudební scény odevzdá svou vládu, byl na omylu. Českého slavíka Mattoni 2016 opět ovládl Karel Gott. Sedmasedmadesátiletý umělec získal již 41. slavíka.

Večer byl zahájen vyhlášením cen pro zpěvačku roku. Kategorii dominovala Lucie Bílá, již po devatenácté přebírala na pódiu cenu pro nejlepší českou zpěvačku. Stejně jako v předchozích letech nenašla konkurenci. Na dalších místech se za fenomenální pěticí umístily další známé tváře - Lucie Vondráčková a Ewa Farna.

FOTO:  Jakub Deml

Večerem v Hudebním divadle Karlín provázel diváky moderátorský objev posledního roku Ondřej Sokol. Herec, režisér a bavič zvládl dokonale uvádění jedinečné hudební show Tvoje tvář má známý hlas, a tak není překvapením, že také při předávání hudebních cen byl zábavný a dokonale profesionální. Celou řadu vtipů pobavil z počátku nejisté publikum.

Galerie


Cenu Slavík bez hranic, pro umělce, kteří nemají české občanství, získala slovenská skupina No Name. Cenu za nejstreamovější skladbu získal Ben Cristovao & The Glowsticks, konkrétně za píseň ASIO. Na pódium sice zpěvák ze SuperStar nepřišel, ale jeho kolegové z hudební branže ho dokonale zastoupili.

V kategorii skupin opět dominovalo teplické uskupení Kabát. Vedle Pepy Vojtka slavila druhá kapela Ortel, třetí skončila dlouholetá česká rádiová star, skupina Chinaski.

Nepřehlédněte:
5 NEJ MOMENTŮ ČESKÉHO SLAVÍKA 2016: Kája zklamal. Salto mortale Sokola a hláška: „Nekupujte, adoptujte“!FOTO:  Jakub Deml


Letos se Slavík se rozhodl dát šanci vystoupit na závěrečném galakoncertu mladým interpretům nominovaným zvláštní porotou. Fanoušci vybrali, že v přenosu vystoupil Pavel Calta.

Ředitel rádia Impuls přinesl ocenění pro nejoblíbenější písničku tohoto rádia. Fanouškům se nejvíce líbily písně Xindla X, Chinaski a Karla Gotta. A právě nový hit Karla Gotta Země vstává dostal nejvíce hlasů. Cenu za Gotta převzal autor hudby Michal David.

Galerie


Kategorii objev roku vyhrál skladatel, muzikant, písničkář, tanečník a profesionální Macho Pekař. Na pódiu ho přivítal populární moderátorský pár Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Hvězdou internetu se stal Porty.

FOTO:  Jakub Deml/TN.cz

Cenu pro nejlepšího zpěváka roku převzala za Karla Gotta, který je v nemocnici se zády, jeho dcera Charlotte Ella Gottová. Na druhém místě skončil Tomáš Ortell, třetí byl Michal David.

Absolutním slavíkem se stal s celkovým počtem 36 934 hlasů Karel Gott a porazil tak nejen Lucii Bílou, ale všechny své další konkurenty.
 

Zpěvák roku:
1. Karel Gott - 36 934 hlasů
2. Tomáš Ortell - 16 432
3. Michal David - 12 304
4. Tomáš Klus - 11 766
5. Joakim Brodén - 9 826
6. Richard Krajčo - 7 347

Zpěvačka roku:
1. Lucie Bílá - 33 398
2. Lucie Vondráčková - 26 549
3. Ewa Farna - 18 353
4. Monika Absolonová - 9 448
5. Marta Jandová - 7 122
6. Anna K. - 7 117

Skupina roku:
1. Kabát - 22 965
2. Ortel - 20 245
3. Chinaski - 14 089
4. Kryštof - 13 510
5. Slza - 12 122
6. Olympic - 6 540

Absolutní slavík:
1. Karel Gott - 36 934 hlasů
2. Lucie Bílá - 33 398
3. Lucie Vondráčková - 26 549


Kompletní pořadí najdete ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
ANKETA: Lucie Vondráčková ukázala na Slavíkovi tři outfity za večer! Který jí seknul nejvíc?

Ze zákulisí Slavíka: „Muchlovačka“ Ewy Farne s Lucií Bílou při rozhovoru!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady