Sex, drogy a nenávist. Jak se vyvíjel vztah Johnnyho Deppa a Amber Heard?

Publikováno 01.06.2022


Celý svět fascinovaně sleduje soudní spor Johnnyho Deppa a jeho exmanželky Amber Heard. Jejich vzájemné obviňování ze slovního a fyzického napadání nebere konce, navíc po sobě požadují astronomické částky jako odškodné za pomluvu. Případ začal řešit 11. dubna 2022 soud ve Virginii, na začátku června bylo oznámeno, že Johnny Depp nakonec spor vyhrál. Vyznáte se v této spletité kauze? Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího.

Jak velká láska přerostla ve vzájemnou nenávist

Vypadalo to na lásku jako hrom, když Johnny Depp krátce po rozchodu s Vanessou Paradis začal randit s Amber Heard. Společně si zahráli ve filmu Rumový deník, kde to mezi nimi pěkně jiskřilo. V roce 2015 se vzali, o rok později už herečka žádala o rozvod. Důvodem mělo být údajné domácí násilí, i když ho policie neprokázala. Od exmanžela obdržela rozvodové vyrovnání ve výši 7 milionů dolarů. Nechala se slyšet, že je rozdělí mezi dvě charitativní organizace, což se nakonec nestalo.

Obvinění z domácího násilí

Dojem, že sedmi miliony dolarů se situace vyřešila, byl mylný. V deníku The Washington Post se Amber Heard v roce 2018 označila za oběť domácího násilí. I když mezitím chodila ještě s miliardářem Elonem Muskem, nebylo pochyb o tom, o kom mluví. V návaznosti na to označil o dva roky později britský bulvární deník The Sun Johnnyho Deppa jako „mlátiče manželek“. Soud s novinami herec sice prohrál, ale postupně se začaly objevovat důkazy o jeho nevině.

Následně soud rozhodl o tom, že žaloba, kterou na exmanželku kvůli jejímu vyjádření podal, půjde k dalšímu řešení. Protože došlo k poškození jeho reputace, přišel o mimořádně placené pracovní příležitosti a Hollywood se ho prakticky zřekl. Z toho důvodu Johnny po Amber požaduje odškodnění ve výši 50 milionů dolarů za pomluvu. Ona po něm kvůli označení za lhářku na oplátku žádá dvojnásobek.

Amber byla dokonalou obětí, teď se obraz proměňuje

Jejich soudní řízení lze pokládat za velkou jízdu, kterou online sledují miliony lidí. Johnny Depp během procesu vypověděl, že by žádnou ženu v životě neuhodil. To potvrdily i všechny jeho bývalé přítelkyně. Podle jeho slov ho měla právě Amber Heard během jejich manželství ponižovat a napadat, ne naopak. Hozenou lahví vodky mu uřízla horní část pravého prostředníčku. Když se po jedné hádce vrátil do společného domu, nalezl na své straně manželské postele exkrementy neznámého původu. Jeho právníci vytáhli navíc další eso z rukávu. Mají svědectví několika bývalých partnerek a partnerů herečky, ke kterým se v minulosti měla chovat násilnicky.

Zdroj: POOL

​Všechna tato tvrzení Amber Heard popírá. Před porotou vypověděla, že to její exmanžel ji fyzicky napadal. Dokonce zmínila jeden vyhrocený sexuální incident. O několik měsíců později jí měl zase zlomit nos a vyrvat prameny vlasů. Jako důkaz o týrání poskytli její právníci fotografie po různých hádkách. Při pózování na červeném koberci měla viditelné jizvy na pažích nebo otok kolem oka, když po ní bývalý partner údajně hodil ve vzteku telefonem. K násilí se měl často uchylovat poté, co se opil nebo užil drogy.

Jeho tým odborníků oponoval tím, že se jedná o upravené fotografie a předložil vlastní z té doby, kde se taková zranění nevyskytují. Právníci Amber Heard rovněž ukázali soudu zprávy, které měl Johnny Depp posílat příteli, herci Paulu Bettanymu. Na adresu exmanželky se vyjadřoval velmi sprostě, dokonce měl vtipkovat o její smrti. I humor má zkrátka vždy nějaké hranice.

U soudu došlo také na čtení společných deníkových záznamů páru, které měly sloužit ke sdílení jejich milostných poznámek. Z něho byly citovány pasáže, kde Amber Heard vyznává svému tehdejšímu partnerovi nehynoucí lásku. Na lavici svědků usedla i jejich bývalá psychologická poradkyně, která vypověděla, že se týrali navzájem.

Johnny Depp s exmanželkou Amber
Zdroj: Profimedia

Kdo s koho?

Ještě před zahájením procesu to vypadalo hůř pro Johnnyho Deppa, aktuálně se situace obrátila. Jeho lidé dokázali sehnat řadů důkazů svědčících proti exmanželce. Veřejné mínění se tedy postupně naklonilo opět směrem k němu. Fanoušci si všímají všech nejrůznějších detailů ohledně Amber Heard a nenechají na ní niť suchou.

Došlo proto i na analyzování toho, co oba bývalí partneři nosí k soudu. Některé hereččiny outfity se totiž nápadně podobají těm, které měl jen pár dní předtím na sobě Johnny Depp. Ale dochází k tomu i naopak – herec se už také objevil v podobném oblečení jako jeho exmanželka. Většinou se jedná o variace košil a tmavých sak s různými doplňky. Těžko říct, co si tím chtějí vzájemně vzkázat.

Další zajímavou věcí je vyhýbání se očnímu kontaktu s Amber Heard ze strany Johnnyho Deppa. Sama herečka na to upozornila s tím, že se tak určitě chová kvůli pocitu viny. Jeho právnička to ale vysvětlila tak, že jen drží slib, který jí dal po její žádosti o rozvod. Ten zněl tak, že „už nikdy neuvidí jeho oči“. Herec evidentně nechce porušit své slovo, ale taková zatvrzelá neústupnost se jen tak nevidí.

Sbohem, kapitáne Jacku Sparrowe

Johnny Depp kvůli této záležitosti přišel o řadu zajímavých projektů. Rozloučit se musel nejen s legendárním kapitánem Jackem Sparrowem ze série Piráti z Karibiku, ale také byl po nátlaku nahrazen dánským hercem Madsem Mikkelsenem jako černokněžník Gellert Grindelwald v druhém díle Fantastických zvířat. Také utrpěl jeho vztah s producentem Jerrym Bruckheimerem, takže přišel o hlavní roli v plánovaném seriálu Houdini o slavném iluzionistovi. Začal se více objevovat v menších nezávislých filmech. S dramatem Minamata například zavítal i na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Obecně herec v současnosti jezdí častěji do zahraničí, protože ho tam většinou čeká o dost vřelejší přivítání než ve Spojených státech. Amber Heard zase hrozí, že přijde o roli královny Mery ve druhém pokračování snímku Aquaman. Už tak byla její role ve filmu výrazně zmenšena. Aby z projektu odešla úplně, vznikla dokonce petice, která během několika dnů posbírala přes čtyři miliony podpisů. 

Zdroj: Walt Disney Pictures

V době sociálních médií je snadné zničit někomu pověst, ať už se dané informace zakládají na pravdě, nebo ne. Škoda, že to má tak negativní vliv na kariéry obou herců. 

Film Rumový deník, při kterém se pár seznámil, můžete sledovat na Voyo!


Novinky z NOVY