Hlad, nevyspalost a nervozita: Sled proher se na kmenech začíná podepisovat

Publikováno 01.02.2022


Barbora je z kola ven, a Johy tak zůstává oblíbeným členem kmenu Mao. Jenže boj o přežití ani s jejím vítězstvím nekončí. Právě naopak! Každá prohra se na psychice kmenů začíná projevovat stále víc a vyhladovělí ostrované si tak jdou zákonitě po krku.

Koho vítězství posílí a čí prohra naruší stabilitu týmu?  Celý 5. díl Survivor 2022 najdete ZDE.

Kdo ztrestá slabší

Dostat se přes překážky, složit hlavolam a pak předat vlajku spojenci, který bude to samé opakovat ve své části parkuru. Co se zdá z pohodlí gauče jednoduché jako facka, může na tropickém ostrově pěkně zamotat hlavu. Velké chyby se nejdříve dopustí Chilli, která tak tým Mao připraví o důležitý bod, a žezlo přešlapů pak neúmyslně přeberou i konkurenční AdamIvka. Tyto chyby nakonec zlomí ducha týmu Azua natolik, že musí čelit těsné porážce 3:2.

Demoliční komando zasahuje

Nejen tričko Punisher předurčilo, že ničitelé a poslové trestu budou NathanGábor. Ti se táborem kmene Azua proženou jako rozzuřené pumy a nenechají kámen na kameni ani střechu nad lůžkem. Azua přijde nejen o zásadní věci k přežití, ale taky o už tak křehkou rovnováhu uvnitř kmene. Stále vyhrocenější je hlavně debata mezi AdamemVeve, kteří se nejen kvůli absenci deodorantu nemohou ani cítit. Zatímco Adam má svaly a potřebu sesadit Braňa jako kapitána týmu, Veve má čáry a silnou alianci. Jak tento střet nakonec dopadne, bude určitě zajímavé sledovat.

Souboj o pizzu

Co udělá zvíře, když ho zaženeme do kouta, už nám tým Azua ukázal. A co teprve, když ho vyhladovíte a nenecháte vyspat! Nová soutěž dala oslabenému týmu možnost vybít nahromaděnou agresi, ale hlavně získat kulatou a voňavou odměnu. Tou nebylo nic jiného než skvělá pizza! Bohužel ani lákavá vůně nepřivábila vítězství na stranu Azua. V souboji plném bláta a klouzavých míčů zvítězil kmen Mao drtivým výsledkem 5:0. Pro oslnivé skóre si došli Gábor (v souboji s Adamem), Xénia (proti Ivě), Tomáš (versus Braňo), Veronika (v souboji s Aylin) i Nathan (proti poraženému Lukášovi). 

Síly i nálada klesají

Zatímco kmen Mao ještě spokojeně pomlaskává nad pizzou, v kmeni Azua se ozývá stále ostřejší dohadování. Frustrace z prohry, snaha najít chybu, ale taky Enrique s Veve, kteří už si s Adamem pěkně vjíždí do kudrn. Sounáležitost kmene kvůli prohrám visí doslova na vlásku a můžeme jen napjatě sledovat, jak toto rozpoložení ovlivní výkon v soutěžích. A půjde o hodně!

Právě v další epizodě se totiž bude soutěžit o imunitu a kmenová rada může mít pro nejednoho člena fatální následky. Jak rozepře a sílící nervozita ovlivní vývoj událostí?

Nenechte si ujít premiérový díl Survivor v pátek 4. února ve 20:20 na Nově. Celé díly najdete s předstihem a bez reklam na Voyo!


Novinky z NOVY