Seriál Joey: Co jste o něm nevěděli a proč ho začít sledovat?

Aktualizováno 21.02.2016

Seriál Přátelé

Když skončilo natáčení populárního seriálu Přátele, producenti neváhali a každému herci nabídli natočení samostatného seriálu. Nabídku ale přijal pouze Matt LeBlanc, který ztvárňoval postavu Joeyho. Podívejte na další spojitosti mezi seriály Přátelé a Joey.

Joey opustil své přátele v New Yorku a vydal se hledat štěstí do Hollywoodu, kde bydlí jeho sestra Gina. Aby však na bývalý život a přátele v New Yorku nezapomněl, přivezl si s sebou do Kalifornie několik vzpomínek. Všímavý divák a zarytý fanoušek seriálu Přátele je určitě v Joeyho novém domově hned najde. Vedle vchodu do bytu má Joye na zdi pověšenou kreslící tabulku. Stejnou tabulku měli v bytě i Joey a Chandler, psali si na ni vtipné vzkazy či obrázky. Z New Yorského bytu si Joey odvezl plakát k filmu Scarface neboli Zjizvená tvář.


Jako vzpomínku na věrného parťáka Chandlera má doma Joey vystavenou společnou fotografii. Diváci ji v některých dílech mohou vidět vystavenou na stolku vedle dveří. Stejně tak si fanoušci určitě všimnou Joeyho oblíbené plyšové hračky Hajánka, kterého v seriálu Přátele nechtěl půjčit malé Emmě.


Kdo by si nepamatoval Joeyho hlášku "Jak je?", na kterou věčně balil všemožné dívky a ženy. Ani v novém seriálu na ni Joey nezapomněl. A jak je vidět, i jeho sestra Gina moc dobře tuto hlášku zná, sama ji použije v jednom z prvních dílů.


V Hollywoodu se Joeymu moc nedaří pořádně prorazit jako herec. Často tak vzpomíná na to, jak byl v New Yorku úspěšný. Rád nosí tričko seriálu tak jde čas, ve kterém ztvárnil postavu doktora Draka Ramoraye. Stejně tak si v televizi rád pouští reklamu na Ichiban neboli pánskou rtěnku.


V seriálu Joey si zahráli herci, kteří se předtím objevili už i v Přátelích. Například Joyeho agentka z Hollywoodu Bobbie, kterou hrála herečka Jennifer Coolidge, si v Přátelích zahrála bývalou spolubydlící Moniky a Pheobe, která je přijela navštívit. Herec Adam Goldberg se zase v seriálu Přátelé objevil jako bývalý spolubydlící Chandlera Eddie.


Několik dílů seriálu Joey režíroval sám David Schwimmer, který si v Přátelích zahrál Rosse.


Na seriál Joey se můžete těšit od soboty 23.1. každý den od 20 hodina na Smíchově.
 


Novinky z NOVY