SOUBOJ ZAHRANIČNÍCH ANIMÁKŮ: Který z nich to u vás vyhrává na plné čáře? Hlasujte!

Aktualizováno 28.12.2019

Ledové království 2 (14)

Hledá se Nemo, Shrek nebo třeba Madagaskar. Kdo by neznal oblíbené animované filmy, během kterých se pobaví nejen malé děti, ale i dospělí. Který u vás ale boduje na plné čáře?

Ledové království
Snímek z roku 2014 vydělal po roce 1,2 miliardy amerických dolarů, a stal se tak pátým nejúspěšnějším filmem všech dob! V žebříčků animovaných snímků se okamžitě vyšplhal na první místo. 

Zdroj: TV Nova

Ledové království 2
Pokračování ledového království se v kinech objevilo koncem listopadu 2019. I za krátký čas ale získalo srdce mnoha diváků! Získalo si i vás a je podle vás lepší než jednička?

Madagaskar
Marty, Alex, Glorie a Melman – kdo by neznal legendární čtyřku zvířat z newyorské Zoo. Na dabování hrošice Glorie byl velký zájem. O roli bojovala nejen Madonna, ale také Jennifer Lopez, nakonec roli získala Jada Pinkett-Smith.

Zdroj: TV Nova
 
Doba ledová
Dabéři animované dobrodružné komedie z roku 2002 byli nuceni improvizovat, a to z toho důvodu, aby dialogy zněly co nejvěrohodněji. John Leguizamo, který nadaboval Sida, měl s intonací problémy. Nejdříve vyzkoušel přibližně 30 různých variací, než nalezl tu pravou.

Zdroj: TV Nova

Já, padouch
Já, padouch jednička nebo dvojka? Film, který představil oblíbené mimoně!

Mimoni
Pierre Coffin měl během snímku hodně napilno. Kromě toho, že celý film režíroval, tak také namluvil hlasy všech 899 mimoňů. Roli Scarlet Odkráglové do češtiny namluvila Ivana Chýlková, pro kterou to byla první a podle ní i poslední zkušenost s dabingem.

Zdroj: TV Nova

Příšerky s.r.o
Snímek o příšerkách se dostal do kin v roce 2001, ale na scénáři se začalo pracovat již v roce 1996. A jelikož byl hodně propracovaný, tak se v roce 2002 stal nejprodávanějším titulem na DVD.

Zdroj: TV Nova

 Hledá se NEMO
„Ryba je kámoš, ne žrádlo!“ Taky vám tahle hláška utkvěla v paměti? Animovaný snímek Hledá se Nemo zná snad každý, ale věděli jste, že za první den od uvedení filmu do prodeje, se prodalo neuvěřitelných 8 milionů kopií?

Zdroj: TV Nova

Hledá se Dory
Devět let po původním snímku se na plátna vrátila modrá rybka Dory, která si najednou vzpomněla, že kdysi kdesi ztratila své rodiče... Společně s Marlinem a Nemem se je tedy vydává hledat!

Zdroj: Walt Disney Studios

Toy Story
Kovboj Woody, Buzz Rakeťák – oblíbené postavičky, které nás provázejí již od roku 1995. A právě Buzz je inspirovaný skutečným astronautem Edwinem Buzzem Aldrinem.

Zdroj: TV Nova

Shrek
Shrek jako vůbec první animovaný film získal Oscara! Není tedy divu, že se dočkal několika pokračování: Shrek 2, Shrek Třetí a Shrek: Zvonec a konec.

Zdroj: TV Nova

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.


Novinky z NOVY