VELKÁ ANKETA: Kdo je nejlepší český kriminalista? Kdo vás vzal nejvíce za srdce? HLASUJTE!

Aktualizováno 7.8. 2017 17:58
Kriminalisté z českých seriálů
Zdroj: Nova.cz

Jsou to muži, pro které je řešení nejrůznějších případů denním chlebem, vraždy a mordy nejsou pro ně ničím neznámým. Který z kriminalistů českých seriálů je vaším oblíbencem a při své práci si vede nejlépe? HLASUJTE!

Ať už jde o vraždu nebo zabití, při své práci nesmí ustoupit před ničím.  Nejrůznějšími způsoby postupují až k samotnému rozhřešení složité zápletky. A rozhodně se nedá říct, že by měli na růžích ustláno. Jejich práce je totiž velmi náročná a někdy je potřeba všimnout si i těch největších detailů, aby do výsledné „skládačky“ zapadl i poslední dílek!

Policejní tým z Kriminálky Anděl, které se natočily čtyři série, vyšetřuje připady inspirované skutečnými událostmi! Na televizních obrazovkách jsou k vidění herci Marek Taclík, David Švehlík nebo Martin Stropnický. Jaké jsou jejich postavy?

Oliver Hajn
Vtipný a poněkud svobodomyslný vyšetřovatel, který si jen tak nenechá do ničeho mluvit a umí říct druhým do obličeje i krutou pravdu. Nehraje na sebe a je opravdu dobrý parťák. Aby se udržel na vedoucí pozici, musel na „stará kolena“ studovat vysokou školu, což ho neskutečně štvalo. Jako vedoucí kriminálky by měl jít příkladem, tedy i přestat chodit pozdě a snažit se méně rýpat do svých podřízených, ale ne vždy se mu to daří.

Kriminálka Anděl - postavy - 4

 
Tomáš Benkovský

Chytrý a talentovaný muž uhlazených rysů, který dokáže v životě zdolat i ta nejrůznější úskalí. Jde si za svým, ale ne tak, aby ohrozil ostatní. Také se rychle učí a má úspěch u žen. Občas ale zbytečně moc prosazuje svůj názor a názory ostatních mu připadají ne tak propracované. Možná i proto se šéfem kriminálky nestal on, ale Oliver, což ho často štve. Tomáš se mimo práci stará o tátu, bývalého patologa kriminálky, kterému lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu.

Kriminálka Anděl - postavy - 6


Ivan Tomeček
Když je potřeba, objeví se Ivan i po svém odchodu na policejní prezidium na svém starém pracovišti. Trpělivě naslouchá a ochotně radí svým kolegům, přitom je charismatický a rozhodný. Nemá rád kritiku. V krizi je dynamický, ale jinak kliďas.

Kriminálka Anděl: Martin Stropnický - 2

Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa a Michal Holán, to jsou nejvýraznější seriálové muži zákona seriálu Policie Modrava. Seriál je z prostředí Kašperských Hor a oblasti, které se říká Modrava. V každém díle řeší kriminalisté nový případ ze šumavského prostředí. Pro několik postav byli předobrazem skuteční obyvatelé Šumavy. Příkladem je postava Emila Kintzla, kterou ztvárnil Ladislav Mrkvička, což je legendární šumavský učitel a sportovec z Kašperských Hor, který tu stále žije. Seriál byl v roce 2016 nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál. Cenu ale nakonec nezískal.

Major Koutný
Major Koutný je šéf klatovské kriminálky a pro všechny ostatní je velkou ikonou a vynikajícím kriminalistou, který často jezdí na svou chatu, kde relaxuje a chytá ryby. Pro ostatní funguje jako vrba a poradce při vyšetřování. S Janou Vinickou se znají už z dřívějška.

 

Kamil Sedláček
Čerstvý absolvent policejní školy, kriminalista a milý a sympatický zmatkař se postupně stává nejbližším spolupracovníkem Jany Vinické a pobyt na Modravě si docela užívá. Bydlí u legendárního šumavského učitele tělocviku Emila Kintzla, na kterého ráda vzpomíná celá řada studentů. Kamil se v průběhu seriálu dokonce zamiluje.

 

Jája Krásný
Krásný Jája sice není kriminalista, přesto se v seriálu objevuje celkem často. Je to hezký a přitažlivý muž, který o sebe velmi dbá a rád sleduje poslední módní trendy. Na začátku seriálu měl milenecký vztah se svou sličnou kolegyní Lucií Krásenskou. Od té vedle sebe chodí téměř po špičkách a hodně se snaží, aby se spolu jako kolegové při službách moc nepotkávali, protože Krásenská kvůli jejich milostnému vzplanutí velké problémy s manželem. Ve druhé polovině seriálu se Jája zklidňuje a dospěje.


Policie Modrava - Michal Holán
Zdroj: Nova.cz

113

VELKÁ ANKETA: Který z kriminalistů si při své práci vede líp? HLASUJTE

Zdroj: Nova.cz

Policie Modrava - Jaroslav Satoranský

Hodnocení:


Další český kriminální seriál Specialisté navazuje na předchozí úspěšné kriminálky a je plný napínavých a emocionálních příběhů. V týmu jsou celkem tři vyšetřovatelé David Prachař, Jakub Štáfek a Marek Adamczyk .


Pavel Vondráček 
Pavel je vrchní komisař, a i když se nerad tlačí do popředí, je jasným šéfem týmu. Má přirozenou autoritu, je rozvážný a ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele a když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. V Praze zná každý kout a z fleku by mohl dělat průvodce městem.

 


Jan Lorenc
Jan je moderní komisař z Prahy, který umí žít naplno. Podle něj neexistuje nic, co by se nedalo vygooglit, vše je totiž online. Za výborné studijní výsledky dostal stipendium na stáž v USA, kde absolvoval postgraduální výuku u FBI a seznámil se s nejmodernějšími vyšetřovacími metodami. Řídí se spíše hlavou než city.

 


Lukáš Panenka 
Je to kandidát na komisaře a kluk z malého města na kraji Krkonoš. Přetéká sebevědomím a myslí si, že je neodolatelný, ale ve výsledku působí spíše dotěrně. To se týká obzvlášť jeho účinku na ženy. Naštěstí si z odmítnutí těžkou hlavu nedělá. Není na hluboké analýzy, je mužem činu a mnohdy jedná rychleji, než přemýšlí. Práce v kanceláři za stolem ale není nic pro něj.

Specialisté - Marek Adamczyk
Zdroj: Nova.cz

Který z kriminalistů tří českých seriálů je vaším oblíbencem a při své práci postupuje nejlíp? HLASUJTE V ANKETĚ!

Anketa

VELKÁ ANKETA: Který z kriminalistů si při své práci vede líp? HLASUJTE

Hlasovalo 978 lidí.

 


 

Nova.cz