VŠIMLI JSTE SI? Filmové chyby v pohádce S čerty nejsou žerty váží několik tun!

S čerty nejsou žerty
Zdroj: TV Nova

Máte ponětí o tom, kolik váží pytel plný zlaťáků? Co říkáte na přemísťující se okno žaláře? Během natáčení pohádky S čerty nejsou žerty se odehrálo hned několik zdánlivě nenápadných, přitom zásadních chyb. Zajímá vás, jaké to jsou?

Česká pohádka, kterou natočil režisér Hynek Bočan, je inspirována pohádkovým příběhem Boženy Němcové Čertův švagr. Jedná se o jednu z nejsledovanějších českých pohádek. Byla natočena v roce 1984. Z této pohádky pochází známé fráze jako: "Asi vítr, Máchale", nebo "Je to rebel"!

S čerty nejsou žerty
Zdroj: Nova.cz

1. Pytel plný zlaťáků by rozhodně neunesli pouze dva muži. Vážil by několik tun.

2. Když Adélka (Monika Pelcová) předává Petrovi (Vladimír Dlouhý) uzlík s jídlem, má hlavu v okně žaláře. Během zpívání má Adélka římsu okna nad hlavou.

S čerty nejsou žerty
Zdroj: TV Nova

3. Při nahánění mladého Petra Máchala (Vladimír Dlouhý) se zavlnilo plátno, které mělo nahrazovat stěnu.

4. Po scéně, kdy Petr (Vladimír Dlouhý) zastaví kočár s princeznami, následuje pohled kamery na silnici s vyjetou kolejnicí od klasických pneumatik. Je jisté, že tudy projelo auto.

5. Železná koule, kterou drží správce (Viktor Preiss) v ruce, aby ukázal knížeti (Josef Kemr) její sílu, ke kameni zázračně nepřitahuje brýle v ruce knížete.

S čerty nejsou žerty
Zdroj: TV Nova

Oblíbenou českou pohádku S čerty nejsou žerty plnou známých herců, můžete exkluzivně sledovat na TV Nova v ve středu 26. prosince 2018 od 20:20 na Nově!
TV Nova