Natáčení reality show Dům snů odstartovalo vysazením stromu

Natáčení nové reality show TV Nova Dům snů symbolicky odstartovalo v pondělí 18. května 2009 vysazením stromu na soutěžním pozemku.

Strom, který má přinést budoucím majitelům domu a pozemku v celkové hodnotě za 13 miliónů korun štěstí, osobně zasadil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Podle přísloví Postav dům, zasaď strom a zploď syna bylo v pondělí 18. května 2009 slavnostně zahájeno natáčení netrpělivě očekávané nové reality show TV Nova Dům snů. Strom pro štěstí osobně zasadil na pozemku nedaleko Velkých Popovic generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.
V reality show Dům snů bude ve hře projekt v hodnotě 10 miliónů korun a lukrativní pozemek za zhruba 3 milióny korun, navíc v lokalitě, která patří v okolí Prahy k nejžádanějším.

Projekt, který je dílem architekta Josefa Smoly, je mimořádnou nízkoenergetickou stavbou, která u nás zatím nemá obdoby. Na stavbě domu se budou soutěžní páry podílet, spolurozhodovat budou i o jeho konečné podobě. Na stavbě tak prožijí téměř čtyři měsíce života. Důležitou roli sehraje schopnost dohodnout se s lidmi, s nimiž by možná do společného podniku za jiných okolností nikdy nešli.

Nová reality show zaznamenala obrovský divácký úspěch již v jedenácti zemích světa. Šanci získat luxusní bydlení nabízí všem bez rozdílu pohlaví, věku, stavu, vzdělání, náboženství, etnické příslušnosti… Například ve Francii zvítězil pár gayů, v Belgii pro změnu nejvíc zaujala lesbická dvojice. Záleží jenom na soutěžících, jak jsou spolu sladěni, nakolik dokážou komunikovat s ostatními účastníky a získávat si svým chováním a pracovitostí sympatie diváků.

Již pouhé oznámení o pořadu bylo tak úspěšné, že se během pouhých několika hodin zaregistrovalo 7100 uchazečů, kteří se zúčastnili koncem roku 2008 prvního výběrového kola. Z castingového kolotoče nakonec vzešlo deset párů, kteří společně dům postaví. Bydlet v něm však nakonec bude pouze jeden.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady